Mussolini zagra w Serie A?

-

- Reklama -

W młodzieżowym zespole SS Lazio występuje prawnuk Benito Mussoliniego, 18-letni Floriani. 

Romano Floriani-Mussolini skończył 18 lat i awansował do Primavery Lazio, czyli pierwszego zespołu młodzieżowego Lazio. Stąd już tylko jeden krok do debiutu w Serie A. 

Matką utalentowanego prawego obrońcy jest prawicowa polityk Allesandra Mussolini, a pradziadkiem – Benito „Duce” Mussolini, czyli przywódca włoskiego ruchu faszystowskiego podczas II wojny światowej. 18-latek z Primavery Lazio ma kilka drugich imion, a jednym z nich jest właśnie Benito.  

- Reklama -

– Dla Lazio nazwisko Mussolini to wielki problem. To tylko kwestia czasu, zanim ktoś znowu zacznie wywyższać „Duce” – donosi włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano”, przypominając jednocześnie, że kibice Laio znani są w Italii ze swoich radykalnych prawicowych sympatii.

– To skromny chłopak, który nigdy nie narzekał, nawet jeśli nie grał przez dwa lata – uspokaja tymczasem trener Primavery Leonardo Menichini. – Floriani musi jeszcze nabrać doświadczenia, ale wygląda obiecująco. Czy ma uciążliwe nazwisko? Nigdy nie rozmawiałem z jego rodzicami, ale u nas liczy się tylko to, co pokazujesz na boisku. Nic więcej. – dodaje trener.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto naprawdę jest numerem 1! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Tym razem mamy dla Was aż trzy GIGA plakaty: Realu Madryt, FC Liverpool i Roberta Lewandowskiego!!! Do wygrania...