Czy Anglia zostanie mistrzem Europy? Zapraszamy dziś na mecz z Ukrainą do GIGA SPORT TV

-

- Reklama -

 

Analityczna firma Gracenote w oparciu o model matematyczny wytypowała mistrza Europy w piłce nożnej.

- Reklama -

Wyliczenia Gracenote opierają się na swoim rankingu drużyn, drabince i lokalizacji meczów. Te dane doprowadziły analityków do wniosku, że mistrzami Europy 2020 zostaną Anglicy.

Co prawda w rankingu Gracenote Anglicy znajdują się dopiero na trzecim miejscu, za Belgią i Hiszpanią, to na ich korzyść przemawiają: łatwiejsza połówka turniejowej drabinki (Ukraina, Czechy, Dania) i lokalizacja meczów. Ćwierćfinał z Ukraińcami Anglicy rozegrają na Stadio Olimpico w Rzymie, ale ewentualny półfinał i finał zagrają już w swoim piłkarskim domu – na Wembley. Ich szanse na zwycięstwo w turnieju oceniane są na 26,5%.

Największym zagrożeniem Anglików jest Belgia, której szanse oceniane są na 24%. To właśnie te dwie drużyny mają spotkać się w finale. Trzecim najpoważniejszym kandydatem do tytułu jest ex aequo Hiszpania i Włochy (obie drużyny po 12,5%).

Kto wygra Euro 2020 według Gracenote:

- Reklama -

1. Anglia – 26,5%

2. Belgia – 24%

3. Hiszpania – 12,5% . Włochy – 12,5%

5. Dania – 10,3%

6. Szwajcaria 5,6%

7. Czechy 4,6%

8. Ukraina 3,9%

Z turniejem pożegnali się już mistrzowie Europy z 2016 roku Portugalczycy i mistrzostwie świata z 2018 roku Francuzi. Tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie trafi w więc do kogoś nowego.

Terminarz EURO TYLKO w GIGA Sporcie:

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...