Miliony do wzięcia! Ile polscy piłkarze mogą zarobić podczas EURO?

-

- Reklama -

Jeśli polscy piłkarze powtórzą sukces z Euro 2016, to będą mogli liczyć na potężną premię za wynik. Na razie za sam awans do turnieju finansowego zawodnicy otrzymali około 10 milionów złotych.

W tym roku UEFA przekaże aż 371 milionów euro (ok. 1,6 miliarda złotych) na nagrody dla zespołów, które zagrają na Euro 2021.  Duża część tej sumy została już rozdysponowana. 222 mln euro trafiło bowiem na konta piłkarskich federacji, które awansowały do finałów mistrzostw Europy.

Każda z reprezentacji za awans na Euro 2021 otrzymała ponad 9 milionów euro, a więc na konto PZPN wpłynęło ponad 40 mln zł. Polscy piłkarze do podziału otrzymali 20 procent tej kwoty, czyli około 10 milionów złotych. Najwięcej, bo po 750 tysięcy złotych, zarobili Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński, którzy wystąpili we wszystkich spotkaniach eliminacji.

- Reklama -

Jeszcze większe pieniądze są do zgarnięcia podczas turnieju finałowego. UEFA za każde zwycięstwo w fazie grupowej płaci 1,5 mln euro (6,7 mln zł). Awans do 1/8 finału to dodatkowa premia w wysokości 7,25 mln zł. Natomiast za awans do finału można zarobić aż 22,4 mln zł. 

PZPN nie ujawnił zasad podziału tych premii, ale można spodziewać się, że będą one podobne do premii podczas eliminacji, czyli piłkarze otrzymają 20 procent zarobionych przez polską federację pieniędzy.

Plakat polskiej reprzentacji, GIGA poster Roberta Lewandowskiego oraz treminarz EURO znajdziecie w najnowszym GIGA Sporcie. Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...