Maryna Gąsienica-Daniel rekordowa! Czas na snowboard

-

- Reklama -

Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe slalomu giganta zajmowała 11. pozycję. W drugim uzyskała 4. czas w stawce, dzięki czemu awansowała na 8. miejsce. Złoty medal zdobyła Szwedka Sara Hector, która wyprzedziła Włoszkę Federikę Brignone i Szwajcarkę Larę Gut-Behrami.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 20. miejsce w biegu indywidualnym. Na trzecim i czwartym strzelaniu Polka zaliczyła po jednej karnej minucie, które kosztowały ją miejsce w ścisłej czołówce.

Reprezentacja Polski zajęła 6. miejsce w konkursie drużyn mieszanych – konkurencji debiutującej w igrzyskach. W pełnych dyskwalifikacji zawodach zdecydowanie najlepsza okazała się reprezentacja Słowenii. Srebrne medale dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a brązowe dla Kanady.

MARCIN SZAFRAŃSKI, NARCIARSTWO ALPEJSKIE:

- Reklama -


Jakby mnie ktoś spytał dwa lata temu, czy Polka będzie w dziesiątce na igrzyskach, to bym się popukał w czoło. To, czego dokonała dziś Maryna Gąsienica-Daniel to wielkie osiągnięcie, bo rywalizacja w narciarstwie alpejskim jest naprawdę ogromna i wejście do ścisłej czołówki – a do takiej zaliczam Marynę – jest bardzo trudne. Trzeba zostawić w pokonanym polu tysiące zawodniczek z całego świata. Maryna biła się dziś o medal i była naprawdę bardzo blisko. Szkoda, że trochę nie wpasowała się w trasę w pierwszym przejeździe, bo do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Jeszcze raz podkreślę – to znakomity wynik.


TOMASZ SIKORA, BIATHLON:


Bieg indywidualny kobiet był bardzo ciekawy. Przez długi czas mieliśmy olbrzymie nadzieje związane z występem Moniki Hojnisz-Staręgi, ale niestety na trzecim i czwartym strzelaniu dostała po jednej minucie karnej i dlatego spadła na 20. miejsce. Generalnie jednak patrzę na postawę Moniki z dużym optymizmem. Szczególnie duże nadzieje wiążę z wyścigiem ze startu wspólnego, bo Monika świetnie odnajduje się w rywalizacji ramię w ramię. Potrafi wykorzystywać tempo innych zawodniczek, a strzelecko jest świetnie przygotowana. Jeśli Monika zaliczy dobry występ w sprincie, możemy liczyć na bardzo dużo emocji już w biegu na dochodzenie.


CO PRZED NAMI:

- Reklama -


3:40, snowboard, slalom równoległy kobiet i mężczyzn, eliminacje Eurosport 2 i Player
4:00, narciarstwo alpejskie, slalom gigant mężczyzn, Eurosport 1 i Player
7:30, snowboard, slalom równoległy kobiet i mężczyzn, finały, Eurosport 2 i Player
09:00, biegi narciarskie, sprint kobiet i mężczyzn, eliminacje, Eurosport 2 i Player
09:30, biathlon, bieg indywidualny mężczyzn, Eurosport 1 i Player
11:30, biegi narciarskie, sprint kobiet i mężczyzn, finały, Eurosport 1 i Player
11:30, łyżwiarstwo szybkie, bieg na 1500 m mężczyzn, Eurosport 2 i Player
12:50, skoki narciarskie, ceremonia medalowa z udziałem Dawida Kubackiego, Eurosport 1 i Player

Wszystko o Igrzyskach znajzdziecie w GIGA Sporcie! Szanse Polaków, opinie ekspertów, plakaty skoczków!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...