Lukas Podolski kończy karierę

-

- Reklama -

Lukas Podolski, który od początku tego sezonu gra w Górniku Zabrze, w wywiadzie dla „Kickera” zapowiedział zakończenie kariery. 130-krotny reprezentant Niemiec nie jest zadowolony z kierunku, w którym zmierza zawodowy futbol.

– VAR zabija piłkę nożną, bo odbiera meczom intensywność. Nie ma już takich elementów gry jak wślizgi. VAR powinien być wykorzystywany jedynie do spornych sytuacji w polu karnym – tłumaczy Lukas Podolski, któremu nie podobają się niektóre decyzje  FIFA.

– Jeśli finały mistrzostw świata odbywać się będą nie co cztery, a co dwa lata, to staną się mniej prestiżowe i mniej atrakcyjne – uważa Podolski, który zdobył mistrzostwo świata ze reprezentacją Niemiec w 2014 roku. – Ale wiadomo, że FIFA chodzi tylko większe wpływy pieniężne. Cieszę się, że wkrótce odejdę z futboli i zakończę karierę. Zdążyłem być świadkiem starej piłki nożnej – mówi 36-letni Podolski w wywiadzie dla „Kickera”,

- Reklama -

Piłkarz Górnika Zabrze nie zdradził kiedy definitywnie zakończy karierę. W tym sezonie Podolski rozegrał tylko dwa mecze w barwach Górnika. Później doznał urazu pleców, a będąc na rehabilitacji w Niemczech zaraził się koronawirusem i wylądował na kwarantannie.

Zdaniem niemieckich mediów Lukas Podolski wróci do pełni zdrowia w październiku i twedy najprawdopodobniej będzie miał okazję pożegnać się z kibicami.

Kontrakt z Górnikiem pochodzącego z Gliwic piłkarza jest ważny do czerwca 2022 roku. Podolski 130 razy wystąpił w reprezentacji Niemiec, dla której strzelił 49 goli. 

Ostatnia szansa złapać koszulkę Manchesteru City, zegarek Xiaomi albo grę FIFA21. Kup GIGA Sport i wygraj!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...