Liga Mistrzów. Francuska policja aresztowała czterech kibiców Juventusu

-

- Reklama -

Po meczu PSG – Juventus, czterech kibiców zespołu z Turynu zostało aresztowanych za „prowokowanie nienawiści rasowej”. Do zatrzymania doszło we wtorek wieczorem w Paryżu zaraz po meczu stadionie Parc des Princes.

Mecz zakończył się wygraną Paris Saint Germain 2-1, ale policja skupiła się na kibicach Juve, którzy wykonywali „rzymski salut” i w czasie meczu wydawali „małpie okrzyki” w kierunku graczy PSG.

Kilka osób zidentyfikowano dzięki obrazom z monitoringu policji zainstalowanego na stałe na stadionie. „Zatrzymani znajdowali się w sektorze zarezerwowanym dla kibiców Juve” – podała policja.

- Reklama -

Wiadomo, że w sieciach społecznościowych krążyły filmiki, na których kibice włoskiego klubu salutowali i drwili z ciemnoskórych piłkarzy gospodarzy. Prefektura Paryża poinformowała na Twitterze, że wszczęto w tej sprawie śledztwo.

UEFA ze swojej strony ogłosiła pod koniec dnia rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego i powołanie „inspektora”, który ma zbadać „dyskryminacyjne zachowania kibiców Juventusu” podczas spotkania z PSG. We Francji zarzut „rasizmu” może być potraktowany poważnie, a w dodatku chodzi o piłkę nożną, która ma być modelową dyscypliną, wolną od „dyskryminacji”.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...