Lewandowski w drodze po „Złotego buta”

-

- Reklama -

Robert Lewandowski umocnił się na czele klasyfikacji Złotego Buta dlA najlepszego snajpera w Europie.

Kapitan polskiej reprezentacji w tym sezonie strzelił już 35 goli w meczach Bundesligi. W klasyfikacji Złotego Buta daje to aż 70 punktów – współczynnik Bundesligi wynosi bowiem 2.

Przewaga „Lewego” nad pozostałymi napastnikami jest gigantyczna. Drugie miejsce zajmują razem Cristiano Ronaldo i Leo Messi, którzy strzelili po 23 gole i mają 46 punktów.

- Reklama -

Na czwartym miejscu znajduje się para snajperów z Bundesligi – Erling Haaland i Andre Silva (po 21 goli i 42 pkt). Gracze Borussii i Eintrachtu minęli bowiem Kaspera Junkera (27 goli, ale liga norweska ma współczynnik 1,5). Król strzelców ligi norweskiej zdobył 40,5 pkt, ale swojego wyniku już nie poprawi ponieważ do klasyfikacji został wliczony sezon 2020 grającej systemem wiosna-jesień Eliteserien.

Najlepszy strzelc polskiej Ekstraklasy Tomas Pekhart ma na koncie 19 goli i w rankingu Złotego Buta zajmuje dopiero 113. miejsce.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...