Lewandowski jak Deyna! Kolejny rekord naszego kapitana

-

- Reklama -

Robert Lewandowski dziś w meczu z Andorą wyprowadzi Biało-Czerwonych na murawę jako kapitan już po raz 57. w historii. Dogoni pod tym względem obecnego rekordzistę Kazimierza Deynę.

Deyna – legendarny polski pomocnik samodzielnie liderował w tym zestawieniu przez ponad cztery dekady. Zanosi się na to, że w kolejnych latach Lewy jeszcze wyśrubuje ten rekord i na długie lata rozsiądzie się w fotelu lidera.

Lewandowski przejął opaskę kapitana na stałe w 2014 r. Wielki żal o sposób rozwiązania tej sprawy miał ustępujący z tej funkcji Jakub Błaszczykowski

- Reklama -

W piątek minęło osiem lat od meczu, w którym Lewandowski po raz pierwszy wyprowadzał reprezentację Polski na boisko jako kapitan. Przeciwko San Marino (5:0) tylko zastępował w tej roli Jakuba Błaszczykowskiego, podobnie jak przez cały kolejny rok, gdy pomocnik Wisły Kraków leczył kontuzję.

Lewandowski odnalazł się w roli kapitana bardzo dobrze a Biało-Czerwoni zaczęli odnosić pod jego wodzą sukcesy. Oby tak dalej!!!

Plakat naszego kapitana znajdziecie w najnowszym GIGA SPORCIE>>>

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...