Leo Messi najgorszy w Europie

-

- Reklama -

Leo Messi, który niedawno po raz siódmy został wybrany najlepszym piłkarzem globu, ma również pewną zawstydzającą statystykę. Portal statystczny „Opty” podał, że Argentyńczyk jest najgorszy w czołowych europejskich ligach pod względem skuteczności oddawanych strzałów.

Leo Messi rozegrał do tej pory w barwach PSG osiem spotkań w Ligue 1. Zanotował w nich jedną bramkę i trzy asysty. Aby osiagnąć ten wynik Argentyńczyk musiał oddać aż 40 strzałów na bramkę. Oznacza to, że zaledwie 2,5% jego prób zakończyło się strzeleniem gola.

Portal statystyczny „Opta” wyliczył, że Messi ma najgorszy współczynnik oddanych strzałów do zdobytych bramek w pięciu najsilniejszych ligach Europy. Pod uwagę brano ojedynie tych piłkarzy, którzy w tym sezonie chociaż raz trafili do siatki.

- Reklama -

Łapcie koszulkę Neymara!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...