Legia Warszawa gra rewanż z FK Bodo/Glimt

-

- Reklama -

Już jutro o godz. 20:00 Legia Warszawa gra rewanż z FK Bodo/Glimt w I rudzie eliminacji do Ligi Mistrzów. 

Trener Czesław Michniewicz zapowiada:

– Sytuacja Artura Boruca przedstawia się następująco. Po naszym wyjeździe do Bodø nie brał udziału w żadnym treningu. Zobaczymy, jak będzie dzisiaj. Być może stan zdrowia Artura się poprawi. Wtedy zapadnie decyzja, czy znajdzie się on w kadrze na rewanżowe spotkanie.

- Reklama -

– Tomas Pekhart i Josip Juranović cały czas byli w treningu. Odpoczywali tylko kilka dni, i to czynnie. Nie martwimy się o cechy motoryczne. Myślę, że obaj mają dużą szansę znaleźć się w 23-osobowej kadrze meczowej.

– Odnośnie wyniku, który osiągnęliśmy w pierwszym meczu. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy świadomość, że wynik jeszcze niczego nie przesądza. Tak podchodzimy również do jutrzejszego spotkania. Chcemy na chwilę zapomnieć o meczu w Bodø, wyciągnąć wnioski i dobrze przygotować się rewanż. Nie będziemy bronić wyniku z pierwszego spotkania. Chcemy wyjść na boisko i grać po swojemu, wedle własnych zasad. Nie zajmujemy się kompletnie przeszłością. Myślimy tylko o jutrzejszym meczu z FK Bodø/Glimt.

– Nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków. Zagraliśmy dopiero jeden mecz. Cieszymy się, że dyspozycja i sposób grania były okej. Graliśmy w innych warunkach niż dotychczas, ale to już jest za nami. Nie chcę sobie zaprzątać tym głowy. Cieszymy się, że wyszło tak jak wyszło. Wszystko jednak rozstrzygnie się jutro.

– Pracujemy dużo nad pewnymi rozwiązaniami, ale też nie chcemy się ograniczać do jednej, czy dwóch wyćwiczonych akcji. Zawodnicy mają odpowiednio reagować na boisku i podejmować optymalne decyzje. Cieszy mnie to, że gramy po naszemu, wedle własnych zasad. To przynosi efekty i dodaje nam pewności siebie. Nasza siła tkwi właśnie w tym i będziemy chcieli pokazać to jutro na boisku.

- Reklama -

– Lindsay Rose późno do nas dołączył i brakuje mu trochę ogrania w grach kontrolnych. Myślę, że ten zawodnik z każdym treningiem pokazuje swoją wartość i na pewno ma szansę znaleźć się w jutrzejszej kadrze meczowej.

– Tu nie chodzi tylko o nasz zespół, o Legię. Czerpię wiele informacji oglądając różne zespoły, a także analizując pod wieloma aspektami naszych przeciwników. Mahir Emreli może poświadczyć, że na ostatniej odprawie oglądaliśmy fragmenty meczu Włochy – Anglia. Cały czas czerpiemy informacje. Piłka się rozwija, wszystko się zmienia. Trener, żeby się rozwijać, musi bacznie obserwować to, co się wokół niego dzieje.

– Mahir i Tomas mogą grać obok siebie. Na pewno będą takie mecze, w których ta dwójka wystąpi od pierwszej minuty. Zanim jednak do tego dojdzie, chcielibyśmy przećwiczyć pewne elementy na treningu. Zarówno Mahir, jak i Tomas, nie grywali zbyt często w formacji na dwójkę napastników. Takie ustawienie ma przyszłość w naszym klubie. Do tego mamy zmienników dla tych napastników. Jest Rafa Lopes, Kacper Kostorz, Szymon Włodarczyk. Na dzisiaj sytuacja jest jednak taka, że najbliższy mecz rozpoczniemy z ustawieniem zbliżonym do tego, w jakim rozpoczęliśmy poprzednie spotkanie z Bodø/Glimt.

– Josue dochodzi do siebie poprzez treningi. Pokazuje w nich swój potencjał. Na razie nie było okazji, żeby dostał swoje minuty, ale teraz tych meczów będzie zdecydowanie więcej. Zarówno on, jak i Mattias Johansson, robią duże postępy. Inni zawodnicy będą sukcesywnie dostawać swoje minuty. Myślę, że każdy będzie zadowolony z tego, że może tworzyć tę drużynę.

– Josip wrócił w fantastycznej dyspozycji. Jest gotowy i pali się do gry. Josip zna wszystkie nasze założenia i nie mogę wykluczyć, że mimo świetnego występu Kacpra Skibickiego, „Jura” dostanie swoje minuty, czy od początku, czy też z ławki rezerwowych. Jutro podejmiemy decyzję, a przed nami jeszcze jeden trening.

– My wiemy, co musimy poprawić. Sposób w jaki traciliśmy bramki dużo mówi o tym, nad czym musieliśmy pracować. Generalnie przypominamy sobie wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy. Ćwiczymy wysoki, średni i niski pressing. Doszkalamy metody wyprowadzenia akcji, a także rozegrania piłki pod bramką rywali. Mieliśmy również zajęcia o określonej intensywności motorycznej. To jest bardzo ważne, żeby zespół dostawał odpowiedni impuls. Naszym celem jest to, żeby zespół poprzez intensywność dochodził do pełni formy motorycznej.

– Jeżeli chodzi o Josipa Juranovicia, to nic mi nie wiadomo, żeby miał odejść z klubu. Rozmawiałem wczoraj z „Jurą”. On jest skoncentrowany na meczu i chce pomóc drużynie. Ten temat wogóle się nie pojawiał.

– Wynik z pozoru jest korzystny. Mamy świadomość, że po pierwszym meczu prowadzimy różnicą jednej bramki. Ale wiemy, że ta bramka ma nieco inny wymiar, bo nie liczą się już gole na wyjeździe. Mamy tego świadomość, dlatego liczymy bardzo na wsparcie kibiców. Mecze się różnie układają – czasami to my strzelamy pierwszego gola, czasami rywal. Wszyscy razem musimy wygrać z Bodø/Glimt i awansować do kolejnej rundy. Zawodnicy bardzo na to liczą. Mahir wspominał o tym, że piłkarze nie mogą się doczekać. Będzie fantastyczna atmosfera na stadionie. Chcę, żebyśmy od pierwszej do ostatniej minuty byli wspólnie, bo mamy wspólny cel – awans do kolejnej rundy. Zrobimy wszystko, aby tak się stało.

Mecz Legia Warszawa – FK Bodo/Glimt będzie transmitowany na Legia.com, antenie TVP Sport i na sport.tvp.pl w środę od godz. 19:55.

Plakat Legii znajdziecie w GIGA SPORCIE:

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...