Kamil Stoch wraca bez medalu. Polacy daleko [VIDEO]

-

- Reklama -

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła szóste miejsce w konkursie drużynowym. Po zaciętej walce złote medale zdobyli Austriacy, którzy o 8,3 pkt wyprzedzili Słoweńców i o 19,8 pkt Niemców.

Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron z Francji zdobyli złoty medal olimpijski w rywalizacji par tanecznych. Duet Natalia Kaliszek oraz Maksym Spodyriew zajął w Pekinie 17. miejsce.

Hokeistki Kanady awansowały do finału olimpijskich zmagań w Pekinie. W poniedziałkowym półfinale pokonały Szwajcarię 10:3. W spotkaniu o złoto igrzysk zmierzą się z Amerykankami, które wyeliminowały Finki.

- Reklama -

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Kaillie Humphries zdobyła złoty medal w monobobach, konkurencji debiutującej na igrzyskach olimpijskich. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Elana Meyers-Taylor, a trzecie Kanadyjka Christine De Bruin.

OKIEM EKSPERTA EUROSPORTU

JAKUB KOT, SKOKI NARCIARSKIE:

Warunki były dziś trudne i nieco loteryjne, ale paradoksalnie to właśnie w tym mogliśmy upatrywać nasze szanse. Zazwyczaj nie lubimy losowych rozstrzygnięć, gdy o bardzo wielu rzeczach decyduje wiatr, jednak biorąc pod uwagę dyspozycję zawodników, pozostawało nam liczyć, że nam powieje, a komuś nie. Cudu jednak nie było i zajęliśmy szóste miejsce, czyli takie, jakiego mogliśmy się spodziewać przed igrzyskami. Abstrahując od postawy Polaków, warto podkreślić, że dziś także obejrzeliśmy bardzo ciekawy konkurs, w którym walka toczyła się do ostatniego skoku.

- Reklama -

Cała rywalizacja w Pekinie była bardzo emocjonująca i stała na wysokim poziomie. Ten sezon jest dla nas trudny, nie układa się, więc liczyliśmy na sportowy cud i ten się wydarzył podczas konkursu na skoczni normalnej. Dawid Kubacki nie był tam faworytem, a jednak zdobył brązowy medal. Bardzo mi szkoda Kamila Stocha, który był tak blisko…

Te igrzyska to także wiele emocji pozasportowych. Po sezonie grono ekspertów i działaczy FIS będzie musiało się zastanowić, jak rozwiązać kwestie sporne i usystematyzować sprawę kombinezonów. Może trochę szkoda, że odgrywały one tak istotną rolę właśnie na igrzyskach, ale kiedyś to się musiało zdarzyć.

FILIP FOLCZAK PROSTO Z PEKINU

https://www.youtube.com/watch?v=b1Vg0c1ApIg

W kolejnym vlogu z Pekinu Filip Folczak skupił się na saneczkarstwie i warunkach treningowych Polaków. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski i Mateusz Sochowicz opowiedzieli o potrzebach sportowców, m.in. dostępie do infrastruktury oraz warunkach niezbędnych do rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników.

CO PRZED NAMI:

4:00, narciarstwo alpejskie, zjazd kobiet, Eurosport 1 i Player
6:00, snowboard, finał big air mężczyzn, Eurosport 2 i Player
7:30, biathlon, sztafeta mężczyzn, Eurosport 1 i Player
9:00, kombinacja norweska, skoki na skoczni dużej, Eurosport 1 i Player
11:00, łyżwiarstwo figurowe, program krótki solistek, Eurosport 1 i Player
12:00, kombinacja norweska, bieg na 10 km, Eurosport 1 i Player
14:00, hokej na lodzie, Kanada – Chiny, Eurosport 3 i Player

Wszystko o Igrzyskach znajdziecie w GIGA Sporcie! Szanse Polaków, opinie ekspertów, plakaty skoczków!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...