Justyna Kowalczyk-Tekieli wraca do formy po porodzie [FOTO]

-

- Reklama -

Justyny Kowalczyk-Tekieli niedawno została mamą i urodziła synka. Biegaczka narciarska nie ma jednak zamiaru próżnować i po niedługim czasie od porodu postanowiła wrócić do treningów. Multimedalistka olimpijska pochwaliła się na Instagramie, jak wraca do formy.

Justyna Kowalczyk-Tekieli to polska biegaczka narciarska i multimedalistka olimpijska, która wiele razy w przeszłości wspominała, że chciałby założyć rodzinę po tym, jak zakończy karierę. Kilka tygodni sportsmenka została mamą, a na świat przyszedł jej synek. Teraz biegaczka narciarska może spełniać się w nowej roli, lecz to nie oznacza, że Justyna Kowalczyk-Tekieli robi sobie przerwę od treningów.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver szybko bowiem postanowiła wrócić do formy i pokazuje, że nie nie ma zamiaru próżnować po porodzie. Zdjęciami ze swojej aktywności fizycznej pochwaliła się na Instagramie.

- Reklama -

Młoda mama jest jedną z dwóch biegaczek narciarskich w historii tej dyscypliny (obok Finki Marjo Matikainen), które zdobywały Puchar Świata trzy razy z rzędu. Dzięki zdobyciu w sumie 5 medali olimpijskich, jest najwybitniejszym (pod względem liczby medali) polskim sportowcem w historii zimowych igrzysk olimpijskich i drugą, po Irenie Szewińskiej, najbardziej utytułowaną Polką pod względem medalowych zdobyczy na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Ma stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej.

Justyna Kowalczyk-Tekieli w ramach Pucharu Świata zwyciężyła w 50 zawodach i 104 razy stawała na podium. Zarówno w liczbie zwycięstw, jak i miejsc na podium ustępuje jedynie jednej zawodniczce, Norweżce Marit Bjørgen, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...