Japońska firma chroni klimat

-

- Reklama -

Producent sprzętu sportowego, ASICS już po raz trzeci z rzędu został doceniony za działania na rzecz ochrony klimatu. Japońską firmę uznano za globalnego lidera w zakresie ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. Wyróżnienie przyznała CDP, międzynarodowa organizacja non-profit.

CDP każdego roku monitoruje działania produkcyjne firm komercyjnych między innymi w obszarze ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów. ASICS został doceniony za skuteczną realizację długofalowej strategii, mającej na celu redukcję emisji spalin oraz zarządzanie ryzykiem klimatycznym w swoim łańcuchu dostaw. Wiodący producent obuwia i odzieży sportowej znalazł się w gronie 8% firm najwyżej ocenionych przez CDP.

-Tegoroczne wyróżnienie potwierdza nasze głębokie zaangażowanie w zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach naszej działalności. Główna siedziba firmy mieści się w japońskim Kobe, gdzie powstają kluczowe założenia strategiczne w zakresie odpowiedzialnego biznesu. Jesteśmy marką zakorzenioną w sporcie i zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym walczymy z negatywnym wpływem zmian klimatycznych. Wystarczy wspomnieć, że prowadzimy recykling naszych zaawansowanych technologicznie produktów, jednocześnie stawiając na odnawialne źródła energii. Filozofia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” zyskała na znaczeniu szczególnie w czasach pandemii. Podnosimy ludzi na duchu poprzez sport w ramach akcji #LiveUplifted, ale również prowadzimy inne realne działania, których wiodącym założeniem jest ograniczenie o ponad połowę emisji gazów cieplarnianych w ciągu najbliższych lat – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

- Reklama -

Firma została także uwzględniona w dokumencie Sustainability Yearbook 2022 przygotowanym przez czołowego dostawcę danych dla amerykańskiej giełdy, spółkę S&P Global. Raport przedstawia wyniki 15% najlepszych światowych firm w każdej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Test butów ASICS? Szczegóły w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...