Jan Sobociński wyjeżdża za daleki Ocean

-

- Reklama -

Od 2022 roku w amerykańskiej Major League Soccer będzie występował nowy klub – Charlotte FC. Zespół kompletuje już kadrę i ogłasza transfery. Ściąga Jana Sobocińskiego z ŁKS-u Łódź.

Charlotte FC uzyskało licencję na grę w MLS od 2022 roku. Rozpoczęło wielką akcję promocyjną, w ramach której m.in. sprzedaje wirtualne – na razie – bilety na stadionie.

Zespół będzie rozgrywał spotkania na Bank of America Stadium, z którego korzysta także zespół futbolu amerykańskiego Carolina Panthers. Obiekt przejdzie specjalną przebudowę pod grę w MLS.

- Reklama -

Koniunktura na piłkę nożną powinna być spora, gdyż miasto Charlotte ze stanu Karoliny jest jednym z najszybciej rozwijających się w USA. Klub należy do miliardera Davida Teppera, a dyrektorem sportowym został Tom Glick, który w przeszłości pracował w Manchesterze City, a za oceanem budował podwaliny pod klub New York City.

Czytaj dalej »

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...