Ile lotów potrzeba do transportu 247 koni do Tokio?

-

- Reklama -

Gdy oczy kibiców z całego świata zwracają się w stronę Igrzysk Olimpijskich w Tokio, 247 koni, które wystratują podczas zawodów udaje się do japońskiej stolicy specjalnymi lotami.

Linie Emirates SkyCargo planują zaledwie 8 lotów, aby na pokładzie nowoczesnego samolotu towarowego Boeing 777, który może przewozić około 100 ton ładunku podczas jednego lotu, przewieźć 247 koni w 131 specjalnie zaprojektowanych boksach, 59 opiekunów zwierząt, 100 ton dedykowanego sprzętu i, co najważniejsze, 20 ton jedzenia i picia dla sportowych czempionów. Zaplanowano też 8 lotów powrotnych do Liege z Tokio.

Pierwszy lot z 36 końmi wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio. Emirates będą też obsługiwać dodatkowe 8 lotów powrotnych z Tokio do Liege. Przewoźnik współpracuje z Peden Bloodstock, wiodącym międzynarodowym specjalistą od transportu koni dla tego czarteru.

- Reklama -

Podczas lotów konie będą wygodnie osadzane w specjalnie zaprojektowanych dla nich boksach. Linie lotnicze przetransportują 131 takich boksów a w nich 247 koni. Ponadto ze zwierzętami będzie podróżowało 59 opiekunów, którzy zapewnią koniom dobrą opiekę, pokarm i pojenie podczas lotu z Liege do Hanedy, przez krótki postój w Dubaju. Następnie linie Emirates będą przewozić z Liege 20 ton żywności i picia dla zwierząt oraz 100 ton specjalnego sprzętu.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...