Igrzyska Olimpijskie w Tokio z zakazem kibicowania, jedzenia i picia?

-

- Reklama -

Czy tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio, przełożone z lata 2020, będą z zakazem picia i jedzenia na trybunach? Japoński portal yomiuri.co.jp donosi o szokujących planach związanych z wytycznymi dla kibiców, którzy pojawią się na trybunach.

Przełożone z ubiegłego roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca. Jak na razie wiadomo, że Japonia nie wpuści kibiców spoza granic kraju, nie wiadomo jednak co z tubylcami.

IO odwołane po raz czwarty?

- Reklama -

Igrzyska Olimpijskie powinny odbyć się już w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię po raz pierwszy w historii zostały przełożone. Wcześniej letnie IO trzykrotnie się nie odbyły w latach 1916, 1940 i 1944 – za każdym razem ze względu na Wojnę Światową.

Tym razem zdaje się, że po rocznym opóźnieniu Igrzyska Olimpijskie dojdą do skutku, choć japoński związek zawodowy lekarzy apeluje do rządu o ich odwołanie. Zdaniem Naoto Ueyama, który stoi na czele związku, nawet bez udziału kibiców tak duża impreza może przyczynić się do szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa i istnieje ryzyko powstania nowych mutacji.

– To trudne dla sportowców, ale ktoś musi powiedzieć, że igrzyska powinny zostać odwołane. Przedstawiliśmy rządowi żądanie (w tej sprawie), ponieważ uważamy, że pracownicy medyczni muszą zabrać głos – twierdzi Ueyama. Póki co nic nie wskazuje na to, by jego prośby miały zostać spełnione.

Zakaz kibicowania, jedzenia i picia?

- Reklama -

Jak donosi japoński portal yomiuri.co.jp, rząd rozważa projekt, który ma pozwolić na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas Igrzysk Olimpijskich. Po pierwsze do końca czerwca japoński rząd i Komitet Organizacyjny Igrzysk mają określić maksymalną liczbę widzów na obiektach.

Jednak główne filary to przede wszystkim wymóg okazania zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 lub negatywnego wyniku testu. Ponadto na trybunach obowiązywać ma nakaz zakrywania ust i nosa, i nie będzie tu żadnego wyjątku, gdyż władze rozważają nawet więcej środków.

Do tych mają należeć zakaz jedzenia i picia na miejscu, a także de facto kibicowania. – Jedzenie, picie, głośne okrzyki i przybijanie piątek podczas oglądania zawodów są zabronione – donosi gazeta „Yomiuri Shimbun”.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...