Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Czekamy na starty Polaków [VIDEO]

-

- Reklama -

Za nami ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Czekamy na pierwsze starty Polaków, przede wszystkim skoczków narciarskich.

Zdaniem eksperta Eurosportu, Jakuba Kota, treningi pokazały, że czekają nas bardzo ciekawe zawody! W czołówce widzieliśmy kilku nieoczekiwanych zawodników, a ci, którzy wydawali się faworytami jak Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger czy Marius Lindvik prezentowali się gorzej. Pytanie, czy to dlatego, że się mocno oszczędzają, czy jednak spadek formy?

Na pewno bardzo cieszy, że sportowo Kamil Stoch jest blisko czołówki. Choć po wynikach w treningach nie można mieć wielkich powodów do optymizmu jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to musimy pamiętać, że to skocznia normalna, więc różnice w odległościach będą małe. A to z kolei oznacza, że absolutnie nie można lekceważyć takich zawodników jak Piotr Żyła czy Dawid Kubacki.

- Reklama -

Warto jeszcze odnieść się do kwestii butów naszych skoczków – wszelkie modyfikacje trzeba zgłaszać w kwietniu, to żadna nowość i każdy w sztabie musi to wiedzieć. Myślę, że gdyby protestu nie złożył Stefan Horngacher, to zrobiłby to ktoś inny, bo gołym okiem widać, że zmiana w butach naszych skoczków nie była drobną modyfikacją. Nie ma sensu robić z tego afery.

FILIP FOLCZAK PROSTO Z PEKINU

Na Youtubie Eurosportu pojawiły się pierwsze trzy vlogi Filipa Folczaka, który już znajduje się w Pekinie i będzie relacjonował wydarzenia z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Na kanale pokazuje, jak wyglądają tegoroczne rozgrywki podczas trwającej pandemii oraz relacjonuje najciekawsze momenty igrzysk. W najnowszym filmie odwiedził polskich panczenistów na treningu, m.in. Zbigniewa Bródkę, Piotra Michalskiego i Kaję Ziomek.

- Reklama -

CO PRZED NAMI W SOBOTĘ

7:20 skoki narciarskie mężczyzn, kwalifikacje, skocznia normalna, Eurosport 1 i Player
8:40, biegi narciarskie kobiet, bieg łączony, Eurosport 1 i Player
9:55, biathlon, sztafeta mieszana, Eurosport 1 i Player
11:45 skoki narciarskie kobiet, skocznia normalna, Eurosport 1 i Player

Łapcie koszulkę Lewego!!! Szczegóły w GIGA Sporcie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...