Igrzyska Olimpijskie. Dziewiąte miejsce Polek w sprincie drużynowym

-

Izabela Marcisz i Monika Skinder zajęły dziewiąte miejsce w finale sprintu drużynowego techniką klasyczną na zimowych igrzyskach w Pekinie. Sensacyjnymi mistrzyniami olimpijskimi zostały Niemki, przed Szwedkami i biegaczkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska odpadły w ćwierćfinałach short tracku na 1500 m.

Hokeistki Finlandii zdobyły brązowe medale igrzysk w Pekinie. W meczu o trzecie miejsce pokonały Szwajcarię 4:0.

Norwegowie Erik Valnes i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali rywalizację w sprincie drużynowym techniką klasyczną. Srebro wywalczyli Finowie Iivo Niskanen i Joni Maki, a brąz reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksander Bolszunow i Aleksander Terentiew. Maciej Staręga i Kamil Bury nie awansowali do finału.

Hokeiści Słowacji pierwszy raz od igrzysk w 2010 roku w Vancouver zagrają w półfinale turnieju olimpijskiego. W ćwierćfinałowym spotkaniu ze Stanami Zjednoczonymi najpierw rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, a później okazali się lepsi po rzutach karnych.

Francuz Clement Noel wywalczył złoty medal w slalomie. Drugie miejsce zajął Johannes Strolz z Austrii, a trzecie Sebastian Foss-Solevagg z Norwegii. Rywalizacji nie ukończyło dwóch Biało-Czerwonych. W pierwszym przejeździe z trasy wypadł Paweł Pyjas, a w drugim Michał Jasiczek.
OKIEM EKSPERTKI EUROSPORTU

KATARZYNA WOŹNIAK, ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

Po biegu na 1000 m, w którym widać było, że Natalii Maliszewskiej brakuje nieco do najlepszej formy, można było się spodziewać, że 1500 m też nie przyniesie spektakularnych wyników. Pamiętajmy, że koronnym dystansem Natalii jest 500 m, a niestety tamte biegi musiała opuścić. To na pewno była bardzo trudna sytuacja, ale mam nadzieję, że Natalia już to sobie przetrawiła. Sądzę, że o tych igrzyskach musi jak najszybciej zapomnieć i koncentrować się na dalszym treningu i przyszłości. Na pewno stać ją na start za cztery lata.

WITOLD BAŃKA DLA EUROSPORTU

Prezydent Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka udzielił wywiadu Michałowi Korościelowi. Głównym tematem były kontrowersje wokół występów Kamiły Walijewej. Reprezentantka Rosyjskiego Komietu Olimpijskiego imponuje wyczynami na lodowisku, ale cieniem na jej startach kładzie się pozytywny test antydopingowy z grudnia.

CO PRZED NAMI:

3:30, narciarstwo alpejskie, zjazd do kombinacji kobiet, Eurosport 1 i Player
5:00, hokej na lodzie, finał turnieju kobiet, Kanada – USA, Eurosport 2, Eurosport 3 i Player
7:00, narciarstwo alpejskie, slalom do kombinacji kobiet, Eurosport 1 i Player
11:00, łyżwiarstwo figurowe, program dowolny solistek, Eurosport 1 i Player

Eksperci o Igrzyskach. Czytaj w GIGA Sporcie!!!