Gigant na paraolipiadzie. Irańczyk mierzy aż 246 cm [VIDEO]

-

- Reklama -

Morteza Mehrzad zadebiutuje jutro razem z zespołem Iranu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Siatkarz mierzy aż 246 cm i jest drugim najwyższym człowiekiem świata.

Mehrzad gra w siatkówkę siedząc, chociaż i tak w tej dyscyplinie jako jedyny potrafi wystawić ręce ponad siatkę. 33-letni mężczyzna cierpi na akromegalię, przewlekłą chorobę spowodowaną nadmierną produkcją hormonu wzrostu.

Morteza Mehrzad ma również problem z prawą nogą, która jest o sześć cali krótsza od lewej. To skutek wypadku na rowerze, który miał w wieku 15 lat. Dlatego porusza się na wózku inwalidzkim.

- Reklama -

Jest gwiazdą swojej drużyny. Morteza Mehrzad jest w stanie w odbić piłkę na wysokości 1,95 m, nawet siedząc. Jest także jedynym zawodnikiem, który wyrasta ponad siatkę założoną w tej dyscyplinie na wysokości 1,15 m nad ziemią.

Na Igrzyskach paraolimpijskich w Rio Irańczycy zdobyli złoto. W Tokio ich celem jest obrona tego tytułu. Rozpoczynają zawody od meczu z Niemcami w najbliższą sobotę o 3 nad ranem naszego czasu.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewandowski i gwiazdy nowej Barcelony! Szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

FC Barcelona planuje już letnie transfery. Prezes Joan Laporta zdradził, że klub chce pozyskać prawego obrońcę, stopera i napastnika. Z kim będzie grał w...