Fortuna za krytykę sędziego

-

- Reklama -

Piłkarz Borussii Dortmund Jude Bellingham ostro skrytykował sędziego Felixa Zwayera po meczu ligowym z Bayernem Monachium. Młody reprezentant Anglii został teraz ukarany gigantyczną grzywną.

„Sąd sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej ukarał Jude’a Bellinghama grzywną w wysokości 40 000 euro” – pionformowała oficjalna strona niemieckiej federacji (DFB). Dodano, że Borussia i jej pomocnik zaakceptowali to postanowienie i nie zamierzają odwoływać się.

18-letni Bellingham miał wielkie pretensje do sędziego Zwayera m.in. za podyktowanie rzutu karnego dla Bayernu przy stanie 2:2 po zagraniu ręką Matsa Hummelsa. 

- Reklama -

– Dajesz sędziemu, który już ustawiał mecze, największe spotkania w Niemczech. Czego się spodziewasz? – powiedział angielski piłkarz.

W ten sposób Bellingham nawiązał do uwikłania Zwayera w ujawnionym w 2005 roku skandalu bukmacherskim dotyczącym z kolei byłego sędziego Roberta Hoyzera. 

Sąd sportowy DFB ocenił oświadczenie Bellinghama jako niesportowe zachowanie. 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...