Faworyci w formie. Al-Attiyah obejmuje prowadzenie

-

- Reklama -

Trzykrotny zwycięzca pustynnego rajdu Abu Dabi Dessert Challange – Nasser Al-Attiyah nadał ton rywalizacji załóg samochodowych, triumfując w niedzielnym prologu z czasem 4’45”. Guerlain Chicherit uzyskał drugi wynik, wyprzedzając o 4 sekundy Sébastiena Loeba w drugim Hunterze zespołu Prodrive, który stracił do Katarczyka 10 sekund. Yazeed Al-Rajhi (Overdrive Racing) stracił tylko sekundę do Francuza i także liczy się w grze. Polacy: Magdalena Zając i Jacek Czachor uplasowali się na prologu na 15. pozycji w T1.

W kategorii T3 Seth Quintero i Mitch Guthrie Jr z zespołu Red Bull Off-Road Junior Team USA ukończyli prolog w tej kolejności i w tej samej sekundzie, przed Cristiną Guttiérez (Red Bull Can-Am Factory), która przyjechała na metę tylko sekundę za nimi! Mattias Ekström (South Racing Can-Am) i Austin Jones (Red Bull Off-Road Junior Team USA), zwycięzca Dakaru nie wystartowali najlepiej, zajmując odpowiednio 8. i 9. miejsce. Claude Fournier z Szymonem Gospodarczykiem ukończyli prolog z 20. czasem w T3.

W T4 prolog wygrał Rokas Baciuška (Red Bull Can-Am Factory), mistrz świata w tej kategorii.

- Reklama -

Nasser Al-Attiyah wybrał 10. pozycję startową do poniedziałkowego etapu, Guerlain Chicherit 9., Sébastien Loeb 8., a Yazeed Al-Rajhi 7. Cristina Guttiérez pojedzie jako pierwsza przed Mitchem Guthrie i Martinem Prokopem (Orlen Benzina Team).

Gwiazdy Hondy prężą muskuły

Pablo Quintanilla, zwycięzca ADDC 2018 i trzeci w zeszłym roku, był najszybszy na prologu z czasem 5’00”. Wyprzedził swojego kolegę z zespołu Adriena Van Beverena (2 sekundy straty) i Toby’ego Price’a (5 sekund straty). To był kiepski start dla Skylera Howesa (Husqvarna Factory Racing), który zajął dopiero 10. miejsce. W efekcie trzeci na mecie Dakaru Amerykanin jako ostatni mógł wybrać swoją pozycję startową.

W klasie Rally2 najszybszy był niezgłoszony do mistrzostw Austriak Tobias Ebster (SRG Motorsports). W klasyfikacji W2RC Rally2 triumfował Toni Mulec (BAS World KTM Racing), pokonując o 12 sekund Konrada Dąbrowskiego (Duust Diverse Racing). Paolo Lucci (BAS World KTM Racing) słabo rozpoczął rajd, przyjeżdżając na metę prologu z 2-minutową karą za ominięty waypoint.

- Reklama -

W rywalizacji quadów Abdulaziz Ahli zasmakował zwycięstwa, wygrywając o 28 sekund z Rodolfo Guilliolim. Laisvydas Kancius (AG Dakar School) otrzymał 2-minutową karę za ominięty waypoint i plasuje się na ostatnim miejscu w swojej kategorii. Paweł Otwinowski rozpoczął udział w ADDC od 5. pozycji na prologu.

Podczas ceremonii wyboru pozycji startowej do 1. etapu najlepsi zawodnicy wybierali możliwie dalekie miejsca. Quintanilla wystartuje w poniedziałek jako 11, Van Beveren znany jako VBA z 10., a Price z 9. pozycji. Mohammed Al Balooshi, ostatni na prologu zawodnik w klasie RallyGP, otworzy odcinek specjalny, a za nim pojadą Skyler Howes i „Nacho” Cornejo (Monster Energy Honda).

Program na poniedziałek 27.02.:

– Etap z Al Dhannah do Qasr Al Sarab

– Całkowita długość etapu: 404 km

– Dojazdówki A+B: 162 km

– Odcinek specjalny: 242 km (start: Ghiyathi, meta: Tal Mor’eb)

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...