EURO 2020. Dziś kluczowe mecze. Polska straciła szansę na awans z 3. miejsca Zapraszamy na LIVE w GIGA Sport TV

-

- Reklama -

Już w srodę o godzinie 18:00 mecz Polska – Szwecja na EURO 2020, który zadecyduje o dalszym losie biało-czerwonych. Wiadomo, że podopieczni Paulo Sousy stracili szanse na awans z 3. miejsca z grupy. Poniedziałkowe i wtorkowe mecze mogą być także kluczowe z punktu widzenia Szwedów.


Po sobotnim remisie z Hiszpanią (1:1) Polska jest nadal w grze o awans do fazy pucharowej EURO 2020. Biało-czerwoni wciąż mają jednak nóż na gardle i tylko zwycięstwo ze Szwecją pozwoli im kontynuować występ na mistrzostwach Europy.

- Reklama -

Jeszcze w niedzielę możliwy był scenariusz, w którym Polska zremisuje ze Szwecją, a i tak zachowa szansę na awans do 1/8 finału. Żeby tak się stało, w równolegle rozgrywanym spotkaniu Słowacja musiałaby wygrać z Hiszpanią, a wyniki pozostałych grup ułożyć się tak szczęśliwie, że Polska z jedynie 2 punktami na koncie znalazłaby się wśród czterech z sześciu najlepszych drużyn z trzecich miejsc.

Wiadomo jednak, że tak się nie stanie. Wszystko dlatego, że Szwajcaria wygrała z Turcją (3:1). Oznacza to, że trzeba zdobyć minimum 3 punkty, by znaleźć się wśród szczęśliwych reprezentacji z 3. miejsc z awansem.

Polska trzech punktów po fazie grupowej mieć nie będzie – to pewne. Wiadomo jednak, że jeśli wygra ze Szwecją, zapewni sobie co najmniej drugie miejsce w grupie i awansuje do dalszej fazy EURO.

Szwecja może być pewna awansu jeszcze przed meczem z Polską

Szwecja do meczu z Polską może podchodzić już jako drużyna pewna awansu do 1/8 finału EURO. By tak się stało, musi dojść do pozytywnych z ich punktu widzenia rozstrzygnięć w dwóch innych grupach.

- Reklama -

Szwedzi mają już bowiem 4 punkty, a to oznacza, że – nawet w przypadku porażki z Polską – zajmą co najmniej trzecie miejsce w grupie.

3. miejsce w grupie da Szwecji awans do kolejnej fazy w sytuacji, gdy w poniedziałkowych meczach:

  • Belgia pokona Finlandię lub Dania wygra z Rosją ORAZ w meczu Ukraina – Austria nie padnie remis

Powyższe rozstrzygnięcia sprawiłyby, że zarówno w grupie B, jak i C drużyny z 3. miejsc zakończyłyby rywalizację z trzema punktami na koncie, czyli byliby gorsi od Szwecji.

Na studio meczowe Finlandia vs. Belgia i Rosja vs. Dania zapraszamy dziś do GIGA SPORT TV o godzinie 20:45.

Gdyby Szwedzi jeszcze przed meczem z Polską zapewnili sobie awans do fazy pucharowej, nie oznaczałoby to oczywiście, że przed Lewandowskim i spółką położą się na boisku. Wciąż bowiem toczy się walka o wyższą pozycję w grupie, która w teorii pozwoli trafić na słabszego przeciwnika w 1/8 finału.

Niemniej, informacja o pewnym awansie może podświadomie delikatnie zmienić nastawienie Szwedów w meczu z Polską…

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...