Eriksen może wrócić do gry w Holandii lub Danii. Kiedy?

-

- Reklama -

Christian Eriksen upadł na ziemię bez kontaktu z rywalem wczasie meczu Euro 2020 w Kopenhadze. Doszło do zatrzymania akcji serca i Duńczyk musiał być reanimowany. Akcja ratunkowa przyniosła efekt, piłkarz został zniesiony z murawy na noszach i trafił do szpitala Rigshospitalet.

Duńczyk doznał wówczas ataku serca na boisku, po którym wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator.

Zdaniem kardiologa jednego z londyńskich szpitali Sanjaya Sharmy trudno będzie Duńczykowi wznowić karierę po tym incydencie.

- Reklama -

– We Włoszech przepisy są bardzo rygorystyczne i z tego co wiem, uprawianie przez niego zawodowego sportu w tym kraju byłoby nielegalne. Inne państwa mają trochę bardziej liberalne przepisy i szanują niezależność sportowca  – ocenił lekarz.

Upłynęło pięć miesięcy od tego największego dramatu podczas Euro 2020. 29-letni zawodnik Interu Mediolan regularnie przechodzi w swojej ojczyźnie badania serca i liczy na powrót na boisko w 2022 roku.

Dziennik „La Gazzetta dello Sport” poinfomował, że najbardziej prawdopodobne kierunki to Holandia i Dania. Włoskie przepisy nie pozwalają mu bowiem nawet na treningi na siłowni, a tym bardziej na grę. Eriksen pracuje jednak nad powrotem do profesjonalnego sportu pod okiem duńskich lekarzy.

Badania przeprowadzone w ostatnich miesiącach u Eriksena nie wykazały żadnego trwałego problemu z jego sercem. Jeśli więc sytuacja nie ulegnie zmianie w nadchodzących tygodniach, Eriksen będzie mógł powoli zwiększyć aktywność od początku 2022 roku.

- Reklama -

Powrót Duńczyka do Serie A jest jednak bardzo mało prawdopodobny ze względu na surowe przepisy. Obecnie pensja piłkarza jest wypłacana przez ubezpieczenie FIFA a Inter Mediolan, z którym piłkarz ma umowę do czerwca 2024 roku zapowiedział, że dostosuje się w przyszłości do decyzji podjętych przez lekarzy i samego Eriksena. 

Zdaniem „La Gazzetty dello Sport” Eriksen mógłby kontynuować karierę w przyszłym roku w Holandii,  mógłbt wrócić do Ajaxu Amsterdam, gdzie grał w latach 2010-2013, zanim wyjechał do Anglii. Tym bardziej, że w klubie z Amsterdamu występuje Daley Blind, który miał podobne problemy z sercem.

Ewentualnym drugim kierunkiem powrotu Eriksena jest jego ojczyzna i powrót do klubu, w którym zaczynał karierę, czyli Odense.

Christian Eriksen wystąpił 109 w reprezentacji Danii, dla której strzelił 36 goli.

Łapcie koszulkę Ronaldo z Mancheteru United. TYLKO w GIGA Sporcie!!!

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...