Dziennikarze i sportowcy grają w padla

-

- Reklama -

Padel jest dyscypliną sportową, która łączy w sobie grę w tenisa i squasha. Sport ten jest sportem dla wszystkich, właściwie bez ograniczeń wiekowych.

Największe rekordy popularności osiąga w Hiszpanii, gdzie jest obecnie ok. 4 mln. graczy. Gra toczy się pomiędzy dwoma parami graczy na standardowym korcie o wymiarach 10×20 m, który jest kortem zamkniętym ogrodzeniem z siatki, a w przypadku tylnych ścian oraz części bocznych powierzchni – ze szkła.

Zasady gry są zbliżone do zasad tenisa ziemnego – sama punktacja jest identyczna, z tym, że piłka może odbijać się także od ścian ogrodzenia.

- Reklama -

Po raz drugi mistrzostwa Polski dziennikarzy i sportowców w padlu organizuje dziennikarz i współwłaściciel „Kanału Sportowego” Tomasz Smokowski.

W warszawskich zawodach w klubie „Propadel” udział wezmą m.in. Joanna Jędrzejczyk, Kuba Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Łukasz Kadziewicz, Marcin Żewłakow, Juras, Gabor i wielu innych „znanych i lubianych”.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...