Dramat polskiej piranii

-

- Reklama -

Piłkarz reprezentacji Polski Jacek „Pirania” Góralski, występujący w Kajracie Ałmaty, zerwał więzadło krzyżowe przednie i czeka go wielomiesięczna przerwa w grze – poinformował PZPN. Zawodnik opuści m.in. tegoroczne mistrzostwa Europy. Na boisko wróci dopiero jesienią.

28-letni pomocnik doznał kontuzji kolana w trakcie wtorkowego sparingu swojego klubowego zespołu z Kazachstanu z białoruskim Ruchem Brześć.

Góralski nie wystąpi m.in. w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata (z Węgrami, Andorą i Anglią) oraz w przełożonych na ten rok mistrzostwach Europy, które mają się odbyć od 11 czerwca do 11 lipca.

- Reklama -

„Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią” – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany w czwartek na stronie PZPN.

Zawodnik wystąpił dotychczas 17 razy w reprezentacji Polski i strzelił jednego gola. Był uczestnikiem mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Góralski jest drugim po Krystianie Bieliku piłkarzu kadry biało-czerwonych, którego czeka długa przerwa z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych.

Występujący w Derby County Bielik, również zawodnik drugiej linii, doznał urazu 30 stycznia. W jego przypadku to już druga taka kontuzja w karierze. Poprzedniej doznał rok temu (to samo kolano) i pauzował około 10 miesięcy. Wrócił na boisko późną jesienią. 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...