Dramat polskiej piranii

-

- Reklama -

Piłkarz reprezentacji Polski Jacek „Pirania” Góralski, występujący w Kajracie Ałmaty, zerwał więzadło krzyżowe przednie i czeka go wielomiesięczna przerwa w grze – poinformował PZPN. Zawodnik opuści m.in. tegoroczne mistrzostwa Europy. Na boisko wróci dopiero jesienią.

28-letni pomocnik doznał kontuzji kolana w trakcie wtorkowego sparingu swojego klubowego zespołu z Kazachstanu z białoruskim Ruchem Brześć.

Góralski nie wystąpi m.in. w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata (z Węgrami, Andorą i Anglią) oraz w przełożonych na ten rok mistrzostwach Europy, które mają się odbyć od 11 czerwca do 11 lipca.

- Reklama -

„Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią” – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany w czwartek na stronie PZPN.

Zawodnik wystąpił dotychczas 17 razy w reprezentacji Polski i strzelił jednego gola. Był uczestnikiem mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Góralski jest drugim po Krystianie Bieliku piłkarzu kadry biało-czerwonych, którego czeka długa przerwa z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych.

Występujący w Derby County Bielik, również zawodnik drugiej linii, doznał urazu 30 stycznia. W jego przypadku to już druga taka kontuzja w karierze. Poprzedniej doznał rok temu (to samo kolano) i pauzował około 10 miesięcy. Wrócił na boisko późną jesienią. 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...