Dramat na kortach Australian Open [VIDEO]

-

- Reklama -

W finale juniorów Australian Open rozstawiony z numerem 1 Bruno Kuzuhara z USA pokonał Czecha Jakuba Mensika 7-6(7), 6-7(6), 7-5. Niezwykle wyrównany mecz trwał aż 4 godziny i 13 minut i zakończył się dramatem młodego czeskiego tenisisty, który opuścił kort na wózku inwalidzkim.

Jakub Mensik z Czech zmagał się z tak ostrymi skurczami łydek, że miał wielkie problemy z utrzymaniem się na nogach. Mimo problemów zdrowotnych Mensik dokończył mecz.

Przy stanie 5:4 dla Kuzuhary Czech poprosił o przerwę medyczną, a potem przy stanie 6:5 dla Kuzuhary serwował Czech. Przy stanie 30:30 Mensik zaczął zmagać się z potężnymi skurczami, przez które ledwo utrzymywał się na nogach. Czeski junior popełnił dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe i przegrał finał.

- Reklama -

Po drugim podwójnym błędzie serwisowym Mensik upadł na kort i nie był w stanie podnieść się o własnych siłach. Po interwencji medyków czeski tenisista opuścił kort na wózku inwalidzkim.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...