Dembele czy Raphinha, kto powinien być pierwszym wyborem Xaviego

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/Cf_RP9KAznG/

https://www.instagram.com/p/CgCYMWvj6xS/

Fc Barcelona bardzo solidnie wzmocniła swoją drużynę na nadchodzący sezon. Udało im się pozyskać już Kessiego, Christensena i Raphinie. Największe nadzieje pokłada się w tym ostatnim zawodniku. Nie będzie on miał jednak łatwej drogi, do regularnej gry w pierwszym składzie Blaugrany. Kataloński klub przedłużył również kontrakt z Ousmanem Dembele do 2024 roku. Szykuje się zacięta rywalizacja pomiędzy dwójką skrzydłowych. Który z nich i dlaczego powinien być pierwszym wyborem Xaviego?

- Reklama -

Raphinha- Brazylijczyk powinien być zmiennikiem w drużynie Xaviego, ale nie dlatego, że jego umiejętności są na niższym poziomie. Przyszło mu się mierzyć z piłkarzem z największym potencjałem na świecie. Raphinha jest świetnym piłkarzem, który posiada wysokie umiejętności techniczne. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że cały czas grał w drużynie, która omal nie spadła z Premier League. Jak na 25-latka nie świadczy to o nim najlepiej. Gdyby miał naprawdę niesamowity talent to przez topowy zespół zostałby już dawno zauważony. Dembele w najlepszej formie z pewnością zapewni Brazylijczykowi jedynie miejsce na ławce rezerwowych. Szanse na wyjściowy skład są jednak najwięcej zależy od dyspozycji rywala.

Dembele- Wszyscy wiemy o tym jak złą reputacją cieszył się Francuz jeszcze rok temu. Jednak wybitny sezon w jego wykonaniu pod okiem Xaviego dał nadzieje na odbudowę jego formy. W lipcu przedłużył kontrakt z Dumą Katalonii do 2024 roku. Taka umowa powoduje, że Francuz może być jednym z graczy, na których ma być budowana nowa taktyka zespołu. Wiemy jakimi umiejętnościami imponował podczas swojej przygody w Borussii Dortmund. Jeżeli udałoby mu się wrócić do takiej formy, Raphinha nie byłby dla niego żadną konkurencją w kontekście pierwszego składu. Brazylijczyk mógłby zostać jedynie super zmiennikiem w Fc Barcelonie. Wszystko zależy jedynie od zaangażowania i przygotowania fizycznego Dembele do nowego sezonu.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...