Debiutant w kadrze Polski o trenigach Paulo Sousy

-

- Reklama -

Pomocnik Legii Warszawa Bartosz Slisz, który w poniedziałek odbył swój pierwszy trening z przygotowującą się do meczów eliminacji Mistrzostw Świata FIFA reprezentacją Polski komentuje:

– Wiadomo, że pierwszy trening ma charakter wprowadzający. W niedzielę grałem swój mecz w barwach Legii, inni zawodnicy również mają za sobą ciężkie ligowe spotkania. Zmęczenie w nogach może być lekko odczuwalne, ale nie skupiam się nad tym. we wtorek będziemy mieli kolejne dwa treningi, więc będzie dobra okazja pokazać się z jak najlepszej strony.

Do tej pory nie miałem możliwości trenowania z tak renomowanymi zawodnikami. W Legii też mamy kilku reprezentantów kraju, ale narodowa kadra to zupełnie inny zespół. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że mamy świetną drużynę i klasowych zawodników. Na każdym treningu będę dawał z siebie wszystko i pokażę, na co mnie stać.

- Reklama -

Na poniedziałkowych zajęciach nawiązywaliśmy trochę do taktyki. Trener pokazał nam, w jaki sposób będziemy chcieli grać, ale widać, że jest to dopiero początek zgrupowania. We wtorek będziemy mieli odprawy taktyczne i kolejne zajęcia. Po nich zapewne będzie można powiedzieć nieco więcej.

Trener Sousa wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Miałem okazję zamienić dzisiaj kilka słów z selekcjonerem, gdy przyjechałem na trening. Nie poruszaliśmy jednak tematu mojej boiskowej pozycji i tego, jaki plan ma na mnie trener. Na to przyjdzie jeszcze czas.

Z jednej strony nie myślę bardzo o debiucie, ale chciałbym dostać swoją szansę. Na pewno bardzo bym się cieszył, gdyby ta sztuka udała mi się już na pierwszym zgrupowaniu. Na razie skupiam się na ciężkiej pracy.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...