Dawid Kubacki zaczyna pościg na Granerudem

-

- Reklama -

W trakcie zbliżającego się weekendu odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich w Willingen. Kibice zobaczą aż trzy konkursy, podczas których Dawid Kubacki będzie próbował odzyskać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się teraz w niemieckim Willingen. Po zmaganiach na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf skoczkowie wrócą do rywalizacji na mniejszej arenie (K-130) – Mühlenkopfschanze. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem jest Norweg Halvor Egner Granerud, który po minionych zmaganiach w Austrii wyprzedził Dawida Kubackiego.

W piątek odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Po nim na antenie Eurosportu 1 i w Playerze transmitowane będą kwalifikacje. W sobotę i niedzielę kolejną odsłonę walki o Kryształową Kulę relacjonować będą TVN i Eurosport 1. Rywalizację skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut.

- Reklama -

Willingen to czwarta niemiecka miejscowość, gdzie w sezonie 2022/23 rozegrane zostaną zmagania Pucharu Świata w skokach narciarskich. W grudniu skoczkowie rywalizowali w Titisee-Neustadt, na pod koniec roku i na początku stycznia 2023 r. kolejno w Oberstdorfie i Ga-Pa w Turnieju Czterech Skoczni.

Po poprzednim weekendzie, po zawodach w Bad Mitterndorf liderem klasyfikacji generalnej w PŚ jest Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał w dwóch konkursach w Austrii i wyprzedza teraz o 112 pkt. Dawida Kubackiego (1204 pkt), który w zmaganiach na obiekcie Kulm był kolejno dziesiąty i siedemnasty.

W Willingen Kubacki jeszcze nigdy nie wygrał (był trzeci w 2018 roku), z kolei Granerud na skoczni Mühlenkopfschanze triumfował dwukrotnie (w 2021 roku) i był też drugi przed rokiem. Czy Polak rozpocznie w Niemchech pościg za Granerudem?

Plan zawodów:

- Reklama -

Piątek, 18:15, skoki narciarskie, Willingen, kwalifikacje,
Sobota, 15:40, skoki narciarskie, Willingen, konkurs indywidualny,
Niedziela, 11:45, skoki narciarskie, Willingen, konkurs indywidualny kobiet,
Niedziela, 14:25, skoki narciarskie, Willingen, kwalifikacje,
Niedziela, 15:30, skoki narciarskie, Willingen, konkurs indywidualny.

Plakat i wywiad z Dawidem Kubackim w najnowszym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...