Czy Lukas Podolski zostanie w Polsce?

-

- Reklama -

Lukas Podolski w najbliższym czasie zadecyduje o swojej przyszłości w Ekstraklasie. Piłkarski mistrz świata z 2014 roku 7 stycznia jest umówiony na decydujące spotkanie z pełniącym obowiązki prezesa Górnika Zabrze Tomaszem Młynarczykiem.

Lukas Podolski, który kibicuje od zawsze Górnikowi Zabrze, w Ekstraklasie zadebiutował w meczu 2. kolejki tego sezonu z Lechem Poznań.

Poldi zagrał w 14 ekstraklasowych meczach a jego kontrakt z Górnikiem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Doświadczony zawodnik jest w grupie zawodników, którym już za kilka miesięcy kończą się umowy z klubem z Zabrza. Co dalej z jego przyszłością?

- Reklama -

Lukas Podolski w wywiadzie dla „Kickera” niedawno zapowiedział zakończenie kariery. 130-krotny reprezentant Niemiec nie jest zadowolony z kierunku, w którym zmierza zawodowy futbol.

– VAR zabija piłkę nożną, bo odbiera meczom intensywność. Nie ma już takich elementów gry jak wślizgi. VAR powinien być wykorzystywany jedynie do spornych sytuacji w polu karnym – tłumaczy Lukas Podolski, któremu nie podobają się niektóre decyzje FIFA.

– Jeśli finały mistrzostw świata odbywać się będą nie co cztery, a co dwa lata, to staną się mniej prestiżowe i mniej atrakcyjne – uważa Podolski, który zdobył mistrzostwo świata ze reprezentacją Niemiec w 2014 r. – Ale wiadomo, że FIFA chodzi tylko większe wpływy pieniężne. Cieszę się, że wkrótce odejdę z futbolu i zakończę karierę. Zdążyłem być świadkiem starej piłki nożnej – mówi 36-letni Podolski w wywiadzie dla „Kickera”,

Piłkarz Górnika Zabrze nie zdradził kiedy definitywnie zakończy karierę. Podolski, który 130 razy wystąpił w reprezentacji Niemiec, dla której strzelił 49 goli, w najbliższy piątek umówiony jest na spotkanie z pełniącym obowiązki prezesa Górnika Zabrze Tomaszem Młynarczykiem.

- Reklama -

Podolski nie zajmuje się wyłącznie graniem w piłkę nożną. 36-latek jest ekspertem piłkarskim w jednej z niemieckich telewizji, a także członkiem jury w programie „Mam Talent”.

Zawodnik Górnika prowadzi także kilka biznesów. Jednym z nich jest sieć barów z kebabem w rodzinnej Kolonii. To właśnie w tym mieście Podolski zaczynał karierę i dość długo grał w klubie 1. FC Koeln.

Na pomysł na otwarcie tureckiej restauracji w Niemczech Podolski wpadł w trakcie swojego pobytu w Stambule i występów w miejscowym klubie Galatasaray (w latach 2015-2017).

Po powrocie znad Bosforu piłkarz otworzył w Kolonii pierwszą własną restaurację, a lokal miał bardzo dobrą opinię w serwisie „Trip Advisor”. Lukas Podolski nie ukrywa, że swoją przyszłość wiąże z tym niemieckim miastem.

W listopadzie dziennik „Bild” informował, że szkoleniowiec 1.FC Kolen Steffen Baumgart zaprosił Podolskiego do współpracy. 

– Lukas to chłopak z Kolonii i po swojej karierze tak czy inaczej powinien zostać związany z drużyną. To oczywiste, że Poldi może do nas przyjść od razu – zapowiedział szkoleniowiec drużyny 1. FC Koeln.

Z prezesem Górnika Zabrze Tomaszem Młynarczykiem Lukas Podolski spotka się 7 stycznia. Zabrzanie pod okiem trenera Jana Urbana wznawiają bowiem przygotowania do drugiej części rozgrywek. Po kilku dniach drużyna ze Śląska wylatuje na 12-dniowy obóz do tureckiego Belek.

Czy do Turcji poleci z Górnikiem także Lukas Podolski?

Czy masz już w domu noworoczny GIGA Sport???

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...