Czy Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają w Paryżu?

-

- Reklama -

Polska tenisem stoi. Jesienią ubiegłego roku Iga Świątek sensacyjnie wygrała w Paryżu turniej Rolland Garros, a teraz Hubert Hurkacz w znakomitym stylu zwyciężył w mocno obsadzonym turnieju ATP w Miami. Teraz oboje Polacy powinni rozpocząć przygotowania do French Open, ale coraz więcej wskazuje na to, że paryski turniej, wzorem ubiegłego roku, zostanie przeniesiony z maja na wrzesnień 2021. Nad Sekwaną wciąż bowiem nie uporano się z pandemią koronawirusa.

Francuska minister sportu Roxana Maracineanu przyznała, że tegoroczny turniej French Open może zostać przełożony na późniejszy termin, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. Z drugiej strony prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że zamierza otworzyć kraj w połowie maja.

Od soboty we Francji obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe obostrzenia nie dotyczą co prawda sportowców zawodowych, ale są wyjątki dotyczących imprez masowych. Już wiadamo, że w normalnym terminie (11 kwietnia) nie odbędzie się np. kolarski klasyczny wyścig Paryż-Roubaix.

- Reklama -

Najprawdopodobniej taki sam los czeka French Open, który zgodnie z planem powinien rozpocząć się 23 maja i potrwać do 6 czerwca. W ubiegłym roku turniej Rolland Garros opóźniony został o cztery miesiące i rozegrany został na przełomie września i października.

– Rozmawiamy z francuską federacją, organizatorem turnieju. Zastanawiamy się nad zmianą daty, aby zbiegła się ona z ewentualnym wznowieniem wszystkich wydarzeń sportowych – powiedziała Maracineanu podczas wywiadu w radio France Info. – Choć sport zawodowy dzisiaj funkcjonuje, staramy się ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.

Dyrektor francuskiej federacji tenisa Gilles Moreton stwierdził, że nie wyobraża sobie, by wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa został odwołany w tym roku.

Iga Świątek bronić będzie w Paryżu tytułu mistrzowskiego, natomiast Hubert Hurkacz przystąpi do tego turnieju z najwyższym rankingiem w historii. 

- Reklama -

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...