Co się dzieje z Dariuszem Szpakowskim? Czy kultowy komentator wróci

-

- Reklama -

Dariusz Szpakowski od ponad miesiąca nie prowadzi swojego programu „4-4-2” ani nie komentuje meczów w TVP Sport. Jak podaje serwsis wirtualnemedia.pl, przyczyną nieobecności kultowego komentatora jest jego stan zdrowia.

Program Dariusza Szpakowskiego „4-4-2” zniknął z TVP Sport na początku września. Ostatni raz ikona polskiego dziennikarstwa sportowego był jego gospodarzem 18 sierpnia. Tydzień później program prowadził Mariusz Jankowski, który przekazał pozdrowienia dla Szpakowskiego.

– Jest w coraz lepszej formie, życzymy powrotu do zdrowia – stwierdził Jankowski.

- Reklama -

Dariusz Szpakowski nie komentował w sierpniu i wrześniu żadnych meczów piłkarskich transmitowanych przez TVP: ani spotkań reprezentacji Polski w eliminacjach mundialu, ani meczów PKO BP Ekstraklasy, Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ostatnie, jak na razie, mecze piłkarskie Dariusz Szpakowski skomentował podczas Euro 2020.

Wspólnie z Andrzejem Juskowiakiem relacjonował m.in. spotkanie Polska – Szwecja i po jednym meczu z 1/8 finału i ćwierćfinałów. Szpakowski nie skomentował finału Euro, ale wioślarskie medale Szpakowski i Juskowiak mieli też komentować finał, jednak dwa dni przed meczem Marek Szkolnikowski ogłosił zmianę planów.

– Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju – przekazał na Twitterze. Ostatecznie finał skomentowali Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Teraz szef sportu w TVP Marek Szkolnikowski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że Dariusz Szpakowski przebywa na urlopie. 

- Reklama -

Dariusz Szpakowski pracuje w TVP od prawie 40 lat. Komentował mecze w czasie dziewięciu mundiali i ośmiu finałów piłkarskich mistrzostw świata. Od komentowania był odsunięty przez ówczesnego szefa sportu TVP Janusza Basałaja od jesieni 2002 do wiosny 2004 roku. 

W 2019 roku Szpakowski w rozmowie na kanale youtube’owym Prawda Futbolu powiedział, że raczej nie będzie już komentował meczów piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze, zaplanowanych na listopad i grudzień.

– Zobaczymy, jak zdrowie pozwoli. To mój organizm decyduje, kiedy i jak długo – zaznaczył.

Już w piątek w sprzedaży najnowszy GIGA Sport! musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...