Chelsea potwierdziło odejście Christensena

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/CeoVkA5KXZE/

Chelsea na oficjalnym profilu instagramowym opublikowało post dotyczący odejścia Christensena. Decyzja o zmianie drużyny przez 26-latka była wiadoma już wcześniej jednak oczekiwano na potwierdzenie ze strony klubu.

- Reklama -

Największe szanse na pozyskanie obrońcy przypisywano już wcześniej Fc Barcelonie. Na ich liście życzeń oprócz Christensena znalazło się dwóch innych obrońców ekipy The Blues. Mowa tutaj o hiszpańskim duecie linii defensywnej, Cesarze Azpilicuecie i Marcosie Alonso. Problemem jednak w sfinalizowaniu tych wszystkich transakcji może być ciężka sytuacja finansowa Blaugrany. Według zapowiedzi Laporty, Barca ma ograniczony budżet, co daje małe pole manewru na rynku transferowym. Ich głównym celem jest pozbycie się graczy dla, których nie będzie miejsca w kadrze na nowy sezon. Według Fabrizio Romano Katalończykom udało się dogadać z Chelsea w sprawie sprowadzenia Andreasa Christensena na Camp Nou. Duński obrońca ma przenieść się do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Potwierdzenie tej operacji ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni. Taki ruch zdecydowanie wzmocniłby defensywę Blaugrany, która była jej najsłabszym punktem w tym roku. Dla Christensena byłaby to okazja na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem Xaviego Hernandeza.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...