Bokserski mistrz świata wyjdzie na wolność

-

- Reklama -

Były bokserski mistrz świata Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, który od 8 stycznia 2021 przebywa w areszcie na warszawskim Służewcu, za kilka dni wyjdzie na wolność.

We wtorek odbyła się rozprawa w związku z innym postępowaniem wobec „Diablo”. Sąd Rejonowy w Płońsku zadecydował, że pięściarz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wobec Włodarczyka toczyło się postępowanie za czyny z art. 180a k.k. i art. 244 k.k., czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego bez odpowiednich uprawnień mimo sądowego zakazu. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do pięciu lat.

Były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej nie stawił się na rozprawie. Na sali jako świadkowie pojawili się za to policjanci. Krzysztof Włodarczyk wyjaśnił w postępowaniu, że nie pamięta, by jechał tym konkretnym samochodem, o którym mowa była w postępowaniu.

- Reklama -

„Diablo” przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h i został zatrzymany w Szczytnie. Sąd odroczył sprawę i ustanowił datę kolejnej rozprawy na 20 maja. Decyzja sądu Włodarczyk będzie odpowiadał już z wolnej stopy. Bokser na wolność wyjdzie 19 kwietnia.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewandowski i gwiazdy nowej Barcelony! Szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

FC Barcelona planuje już letnie transfery. Prezes Joan Laporta zdradził, że klub chce pozyskać prawego obrońcę, stopera i napastnika. Z kim będzie grał w...