Bogaty szejk funduje kibicom bilety

-

- Reklama -

Właściciel Manchesteru City Sheikh Mansour pokryje koszty wyjazdu kibiców na finał Ligi Mistrzów. Mistrzom Anglii oraz londyńskiej Chelsea przyznano po sześć tysięcy biletów na spotkanie, które rozegrane zostanie 29 maja w Porto.

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane na stadionie Ataturka w Stambule, ale po naciskach Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła zmienić jego lokalizację. Duży wpływ na taką decyzję miała decyzja Wielkiej Brytanii, która umieściła Turcję na “czerwonej” liście krajów i zaapelowała do kibiców o nieudawanie się na ten mecz.

Ostatecznie spotkanie rozegrane zostanie w Porto, choć UEFA prowadziła również rozmowy w sprawie przeniesienia meczu na londyńskie Wembley. Ostatecznie nie uzyskano jednak w tej kwestii porozumienia i po raz drugi z rzędu finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Portugalii.

- Reklama -

Na Estadio do Dragao w Porto będą mogli zasiąść kibice. Oba kluby otrzymały dla swoich fanów po sześć tysięcy biletów. Teraz z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł właściciel klubu z Etihad Stadium Shekih Mansour, który postanowił sfinansować podróż kibiców Manchesteru City do Portugalii.

– Trener Pep Guardiola i zespół mieli niesamowity sezon, a ich dotarcie do finału Ligi Mistrzów po bardzo trudnym roku reprezentuje historyczny moment dla klubu. Dlatego niesamowicie ważne jest, aby jak najwięcej kibiców miało możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym meczu. Szczególnie ci, którzy przez tyle lat wspierali Manchester City w dobrych i złych chwilach – powiedział właściciel klubu Sheikh Mansour.

Wtórował mu prezes klubu Khaldoon Al Mubarak. – Wyzwania stojące przez kibicami przed tym finałem się wielorakie, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Miejmy nadzieję, że inicjatywa jego wysokości pozwoli większości naszych obecnych kibiców skupić się na cieszeniu się tym dniem, a nie martwieniu się o to, jak udźwignąć ciężar kosztów podróży, które stały się bardziej uciążliwe ze względu na skutki pandemii – powiedział prezes klubu Khaldoon Al Mubarak.

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Chelsea rozegrany zostanie 29 maja.

- Reklama -

A w najnowszym GIGA SPORCIE znajdziecie historyczny plakat zespołu Manchesteru City 2021, a także United:) W sprzedaży już od 28 maja!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...