Barcelona jest bankrutem?

-

FC Barcelona jest potężnie zadłużona. Jak wynika z analizy rocznego raportu finansowego, którą przeprowadziły hiszpańskie media, klub z Katalonii zalega z płatnościami przekraczającymi miliard euro.

Problemy finansowe piłkarskiego giganta to od dłuższego czasu tajemnica w Hiszpanii. Jak się teraz okazało po publikacji raportu, FC Barcelona ma wobec swoich wierzycieli zobowiązania sięgające 1,173 miliarda euro. 730 milionów to długi, które trzeba będzie spłacić w krótkim terminie. Aż 19 klubów czeka na pieniądze.

Z raportu wynika również, że 265 milionów Barca musi zwrócić do 30 czerwca różnego rodzaju instytucjom finansowym. Prawie 200 kolejnych milionów to wciąż nierozliczone transfery piłkarzy, którzy nadal grają w klubie (m.in. Philippe Coutinho i Frenkie de Jonga). W sumie Barcelona ma zobowiązania wobec 19 różnych klubów. Dochodzą do tego kontrakty zawodników, które pochłaniają 74 procent rocznego budżetu. Z informacji przekazanych przez hiszpańskie media wynika, że miniony sezon utytułowany klub zamknął z długiem sięgającym 488 milionów euro.

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Królowe futbolu 2022. Świąteczny GIGA SPORT już w jest!!!

Wybieramy króla futbolu 2022 roku! Dajemy Wam wywiady z Neymarem, Wilfredo Leonem i Dawidem Kubackim! Plakaty Viniciusa, Haalanda, Casha, Pedriego, Leona, Liverpoolu i Lewandowskiego (cz....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here