Barcelona jest bankrutem?

-

- Reklama -

FC Barcelona jest potężnie zadłużona. Jak wynika z analizy rocznego raportu finansowego, którą przeprowadziły hiszpańskie media, klub z Katalonii zalega z płatnościami przekraczającymi miliard euro.

Problemy finansowe piłkarskiego giganta to od dłuższego czasu tajemnica w Hiszpanii. Jak się teraz okazało po publikacji raportu, FC Barcelona ma wobec swoich wierzycieli zobowiązania sięgające 1,173 miliarda euro. 730 milionów to długi, które trzeba będzie spłacić w krótkim terminie. Aż 19 klubów czeka na pieniądze.

Z raportu wynika również, że 265 milionów Barca musi zwrócić do 30 czerwca różnego rodzaju instytucjom finansowym. Prawie 200 kolejnych milionów to wciąż nierozliczone transfery piłkarzy, którzy nadal grają w klubie (m.in. Philippe Coutinho i Frenkie de Jonga). W sumie Barcelona ma zobowiązania wobec 19 różnych klubów. Dochodzą do tego kontrakty zawodników, które pochłaniają 74 procent rocznego budżetu. Z informacji przekazanych przez hiszpańskie media wynika, że miniony sezon utytułowany klub zamknął z długiem sięgającym 488 milionów euro.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...