Aż cztery turnieje ATP odwołane

-

- Reklama -

Ze względu na obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy wprowadzone w imię walki z koronawirusem, w tym roku w Chinach nie odbędą się aż cztery turnieje tenisowe rangi ATP.

Organizacja ATP oficjalnie oznajmiła, że cztery turnieje zaplanowane na przełomie września i października zostały odwołane. W tym jeden z najbardziej prestiżowych z serii ATP 1000 – Rolex Shanghai Masters.

Ponadto odwołane zostały China Open (ATP 500, Pekin), Chengdu Open oraz Zhuhai Championships (oba ATP 250). To już trzeci rok z rzędu, gdy tenisiści nie będą rywalizować w Państwie Środka. Powodem oczywiście koronawirus.

- Reklama -

Jednocześnie ATP ogłosiło, że w terminie przewidzianym na rozgrywki w Chinach, odbędzie się sześć turniejów rangi ATP 250.

  • Tydzień 38 (19-25.09): San Diego, USA
  • Tydzień 39 (26.09-2.10): Seul, Korea Południowa; Tel Aviv, Izrael
  • Tydzień 41 (10-16.10): Florencja, Włochy; Gijon, Hiszpania
  • Tydzień 42 (17-23.10): Neapol, Włochy

Kobiety też nie zagrają w Chinach

W 2022 roku w Chinach nie zagrają także kobiety. Władze żeńskiego tenisa (WTA) już w kwietniu ogłosiły, że do odwołania zawieszają turnieje w Państwie Środka.

Wszystko za sprawą niejasnej sytuacji Peng Shuai. W listopadzie ub.r. była liderka światowego rankingu deblistek oskarżyła o napaść seksualną wysokiego rangą polityka Komunistycznej Partii Chin Zhanga Gaolego.

Krótko później wpis z mediów społecznościowych zniknął, a tenisistka zapadła się pod ziemię. Nikt z tenisowych władz nie miał z nią kontaktu, co wywołało spore poruszenie wśród sportowców i różnorakich organizacji praw człowieka.

- Reklama -

Peng Shuai pojawiła się publicznie na krótko dopiero podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Spotkała się tam z Thomasem Bachem, prezesem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, i zapewniła, że nic złego się nie dzieje. Od tamtego momentu z 36-latką wciąż nie było kontaktu i stąd decyzja WTA o zawieszeniu turniejów w Chinach.

– Nie odwracamy się całkowicie od Chin, tylko na razie zawiesiliśmy tam nasze działania. I tak będzie, dopóki nie znajdziemy jakiegoś rozwiązania – mówił w kwietniu br. prezes WTA Steve Simon w „The Tennis Podcast”. Jak dotąd sytuacja się nie zmieniła.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...