Aresztowana piłkarka PSG, która zleciła napaść na koleżankę z drużyny

-

- Reklama -

Piłkarka Aminata Diallo została aresztowana pod zarzutem zlecenia spowodowania uszczerbku na zdrowiu kolażance z drużyny PSG, Kheirze Hamraoui.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Po jednym z meczów Hamraoui wzięła udział w kolacji z koleżankami z drużyny. Wracała z niej samochodem razem z innymi piłkarkami. Auto prowadziła siedmiokrotna reperzentanktak Francji – Aminata Diallo.

- Reklama -

Nagle do samochodu doskoczyło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich otworzył drzwi od strony pasażera. Wyciągnął z wnętrza Hamraouii i wraz z drugim napastnikiem zaczął bić kobietę żelaznym prętem. Piłkarka  doznała obrażeń rąk i nóg i znalazła się w szpitalu.

Sprawą zajęła się paryska policja, kóra zauważyła, że celem ataku było jedynie zdrowie Hamraoui. Piłkarka nie została okradziona, nie ucierpiała też żadna z innych pasażerek. I na tej podstawie funkcjonariusze zatrzymali Diallo.

PSG wydało już oświadczenie w tej sprawie i zzapowiedział ścisłą współpracę ze służbami.

– PSG potwierdza aresztowanie Aminaty Diallo w ramach postępowania wszczętego po napaści na zawodniczki klubu. Stanowczo potępiamy jakąkolwiek przemoc – podał paryski klub.

- Reklama -

Dialo ma 26 lat i bogatą karierę piłkarską. Grała w młodziezowych reprezentacjach Francji. Do PSG trafiła w 2016 roku z Guingamp.

Hamraoui pojawiła się w PSG przed tym sezonem. W reprezentacji Francji zagrała 36 razy, najczęściej w pomocy. Strzeliła trzy gole.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...