Ala Bartnicka z historycznym medalem dla Polski w teqballu

-

- Reklama -

Polska zawodniczka teqballu Ala Bartnicka zdobyła brązowy medal w rozgrywanym w Ząbkach Teqball Challenger Cup 2021. Jest to historyczny bo piewrszy medal ponieważ podczas turnieju w Polsce po raz pierwszy rozegrano zawody w kategorii kobiet. Turniej wygrała węgierska mistrzyni świata Janette Janicsek. Drugi brązowy medal Bartnicka zdobyła w parze z Justyną Bartman w grze deblowej.

– Interesuję się głównie piłką nożną, w którą gram od wielu lat, natomiast na co dzień jestem studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Teqball zaczęłam trenować dokładnie w październiku 2020 roku, dzięki Bartkowi Frańczukowi, który zaproponował mi wspólny trening i uczył mnie wszystkiego od podstaw. Najbardziej w Teqballu lubię to, że jest to nieprzewidywalny sport i dużo zależy od taktyki gry – tlumaczy Ala, która na codzień trenuje w Warsaw Teq Club.

Teqball to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, która powstała w 2014 roku na Węgrzech a gra się w nią w ponad 80 krajach na całym świecie.

- Reklama -

Podstawą gry w Teqball jest specjalnie wyprofilowany stół, na którym toczy się rozgrywka. Jest to pewnego rodzaju połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, a specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami. W Teqball mogą grać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku.

Impreza odbyła się w Ząbkach pod Warszawą, a łączna pula nagród wyniosła 5400$. Po raz pierwszy w Europie rozegrano go w aż w pięciu kategoriach. Do tej pory zawodnicy w międzynarodowych Challengerach rywalizowali bez wyodrębniania dedykowanych kategorii dla kobiet i mężczyzn.

Ząbki Teqball Challenger Cup 2021 organizowany był we współpracy ze światową federacją FITEQ, dzięki czemu wydarzenie zyskało rangę międzynarodowego turnieju. Dla uczestników wydarzenia był to jeden z etapów przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata Teqball, które pawdopodobnie odbędą się jesienią w Polsce.

Organizatorzy:

- Reklama -

Polska Fundacja Sportu i Kultury
MOSiR Ząbki
Warszawski TEQ Club

Sponsorzy:

Ebejot Development
FITEQ
Italiana Saska Kępa
Współfinansujący:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Ząbki

Turniej współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...