Adam Małysz o formie Polaków: „Przykro było patrzeć”

-

- Reklama -

Adam Małysz podsumował pierwsze zawody nowego sezonu Pucharu Świata. Były skoczek jest zaniepokojony skokami większości reprezentantów Polski.

W sobotnich zawodach w Niżnym Tagile najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Dawid Kubacki był trzynasty. Piotr Żyła, Jakub Wolny i Andrzej Stękała nie awansowali do drugiej serii.

W niedziele było jeszcze gorzej. W trzydziestce znalazł sie tylko Żyła i ostatni w drugiej serii Stękała.

- Reklama -

– Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje świetny drugi skok Kamila Stocha i potężny awans z 20. na 5. miejsce. Kamil zrobił to jak profesor! – komentował Małysz.

– Jeśli chodzi o resztę naszych reprezentantów, to jest nad czym myśleć. Przykro było patrzeć, jak się męczyli. Ale z drugiej strony to dopiero początek sezonu, a dodatkowo wiatr mocno utrudniał rywalizację. Mam nadzieję, że dzisiaj pod wieloma względami będzie zdecydowanie lepiej – podsumował dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...