Saudyjska ekspansja w wielu dyscyplinach

-

- Reklama -

Jako społeczność piłkarska jesteśmy świadkami otwarcia nowego etapu w światowym futbolu. Głównymi aktorami są Katar i Arabia Saudyjska. Po mundialu w emiracie do ofensywy przechodzą Saudyjczycy. W 2023 roku w tym państwie odbędzie się całkiem sporo prestiżowych eventów sportowych, które zdają się być następstwem umów zawartych kilka lat temu.

Z perspektywy Rijadu, czyli stolicy Arabii Saudyjskiej, perłą w koronie, a zatem najważniejszymi zmaganiami sportowymi są najpewniej obecnie toczone boje o Superpuchar Hiszpanii. A wkrótce zacznie się również prestiżowa rywalizacja o Superpuchar Włoch.

Arabia idzie z duchem czasu i stawia na e-sport, który frapuje szczególnie młodzież. Stąd pomysł, by właśnie w tym kraju rozegrać Global Esport Games. W planach jest znowu wyścig Formuły 1 (swoją drogą seria F1 gościć będzie w 2023 roku aż 4 razy na Bliskim Wschodzie, oprócz GP Arabii Saudyjskiej odbędzie się także GP Bahrajnu, Abu Dhabi oraz Kataru).

- Reklama -

W naszej „wyliczance” uwzględnijmy jeszcze Rajd Dakar, World Combat Games, wyścig cyklu Formuły E, wyścig E Extreme, kolejny event z serii WWE, walka bokserska Manny’ego Pacquiao czy mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów.

Internet to przyszłość

Saudyjscy decydenci zdają sobie też sprawę z tego, że Internet to przyszłość globalnej rozrywki i stąd ich rzucające się w oczy zaangażowanie w tym obszarze – podbiciu tego segmentu ma służyć przejęcie ESL Gaming i FACEIT, które są gigantycznymi organizacjami e-sportowymi.Czeka nas era wydarzeń sportowych,a główną rolę odegrają kraje Półwyspu Arabskiego.

Jak widać, na Półwyspie Arabskim mają rozmach, a na czołowo stawki wysuwa się zdecydowanie Arabia Saudyjska. Mundial w Katarze już za nami, teraz saudyjscy krezusi przejmują inicjatywę.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Gang Urbana, faworyci Mundialu i Ligi Mistrzów oraz koszulka samego Haalanda! Nowy GIGA Sport JUŻ JEST! [VIDEO]

Czy Polacy pojadą na Mundial do USA, Kanady i Meksyku? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy dla Was GIGA RAPORT ze stanu polskiej reprezentacji,...