Znamy finalistów PKO BP Ekstraklasa Games

-

- Reklama -

Za nami ekscytujący tydzień w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasa Games Pro w FIFA 23. Do ostatnich chwil toczyła się walka o udział w finałach turnieju oraz w barażach! Ostatecznie miejsce w pierwszej czwórce zapewnili sobie gracze Rakowa, Pogoni, Lechii i Widzewa.

Najbliżej awansu przed startem wtorkowych spotkań był Damian “damie” Augustyniak (Raków Częstochowa). Lider z Częstochowy potwierdził swoją formę i zdobył we wtorek cztery punkty z Kacprem „Furman” Furmankiem (Lech Poznań). Dało mu to bilet do kwietniowych finałów rozgrywek.

Tego dnia nie brakowało jednak niespodzianek i rotacji w tabeli. Zajmujący po 34. kolejkach drugie miejsce Bartosz “bejott” Jakubowski (Widzew Łódź) niespodziewanie przegrał jedno spotkanie z Dominikiem “panneypl” Pankiem ze Śląska Wrocław, przez co różnica między miejscem drugim, a szóstym stopniała do czterech punktów.

- Reklama -

Następnego dnia drugim zawodnikiem, który zagwarantował sobie awans do kwietniowych finałów był Maksymilian “Zalewskyy” Zalewski z Lechii Gdańsk. Pewne zwycięstwo z Przemkiem “Przemkiem96HM” Szkudlarskim (Miedź Legnica) pozwoliło mu ze spokojem obserwować pojedynki w ramach oficjalnej transmisji.

Podczas środowego streama rozegrano trzy dwumecze:

● Bartosz “bejott” Jakubowski (Widzew Łódź) – Szymon “Błachu” Błachowiak (Pogoń Szczecin)

● Damian “damie” Augustyniak (Raków Częstochowa) – Dawid “Dewidek” Kamasiński, (Piast Gliwice)

- Reklama -

● Bartosz “Aza” Dworzak (Korona Kielce) – Szymon “thegamesimon” Bartkiewicz (PGE FKS Stal Mielec)

Dwa pierwsze starcia rozegrano w tym samym czasie, przez co mogliśmy zobaczyć multiligę na wirtualnej murawie PKO BP Ekstraklasa Games. W jej trakcie dwa ostatnie miejsca w Wielkim Finale zgarnęli reprezentanci Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin.

Trzeci dwumecz decydował o tym, kto zagra w barażach. Pierwsze spotkanie to pewne zwycięstwo reprezentanta Korony 3:1 i już jedną nogą “Aza” witał się z barażami. W drugim spotkaniu, jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, i to finalnie dzięki bilansowi bramek zawodnik PGE FKS Stali Mielec mógł po ostatnim gwizdku cieszyć się z dwunastej pozycji w tabeli gwarantującej udział w barażach.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...