Zielu wali głową. Walia czeka

-

- Reklama -

Polska wygrała 5:1 z Estonią i zagra mecz o awans do EURO 2024 we wtorek z Walią.

Piotr Zieliński przyczynił się do wygranej Polski z Estonią 5:1 w półfinałowym meczu barażowym o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. „Czekałem na to zgrupowanie” – przyznał przed kamerą TVP strzelec jednego z goli.

- Reklama -

Z końcem obecnego sezonu wygasa kontrakt Zielińskiego z Napoli i kiedy 29-letni pomocnik zdecydował, że go nie przedłuży, przestał grać regularnie.

„Czekałem na to zgrupowanie. Dobrze się czuję, jestem w dobrej formie fizycznej” – zapewnił.

W czwartek Zieliński trafił do siatki na 2:0 w 50. minucie, nietypowo jak na niego, bo strzałem głową. Wykorzystał wówczas dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego.

„Drugi raz chyba się w karierze zdarzyło, że strzeliłem bramkę głową. Cieszę się z tego i oby więcej tych goli z głowy. Nico to świetny piłkarz, dobrze się rozumiemy” – powiedział.

- Reklama -

We wtorek o awans na mistrzostwa Europy Polska zagra na wyjeździe z Walią, która pokonała Finlandię 4:1.

„Mieliśmy przetarcie z Walią dwa lata temu w Lidze Narodów (Polska wygrała te mecze 2:1 i 1:0) i jest to silny agresywny zespół, grający angielską piłkę, fizyczną. Ale mamy na tyle jakości, że jestem dobrej myśli. Stać nas na to, żebyśmy tam wygrali i przypieczętowali awans na Euro” – podkreślił Zielu.

Plakat Lewego w najnowszym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...