Zieliński – kapitan bez charyzmy

-

- Reklama -

Robert Lewandowski ostatnio bagatelizował znaczenie opaski kapitańskiej. Wskazywał na to, że kapitan nie może być za wszystko odpowiedzialny, że ta odpowiedzialność musi rozkładać się na większą liczbę graczy. Cóż, Lewego nie ma na trwającym zgrupowaniu drużyny narodowej. A opaskę przejął Piotr Zieliński, co skłania do zadania różnych pytań.

Czy „Zielu” nadaje się do tego, by pełnić funkcję kapitana? Jest piłkarzem świetnie wyszkolonym technicznie, szybko i błyskotliwie myślącym na boisku, w Napoli gra pierwsze skrzypce. Sęk w tym, że jest także cichym, skrytym, pozbawionym temperamentu graczem, a Robert Lewandowski powiedział w TVP Sport przed meczem Wyspy Owcze-Polska, że „Zielu” powinien przemawiać na boisku czynami, słowa zostawmy dla innych.

Taki jest pogląd dotychczasowego kapitana, natomiast Jakub Wawrzyniak, który ostatnio gościł w studiu TVP, nie bez racji stwierdził, iż wyobraża sobie, że gdy Zieliński chciał przemówić do szatni, to Wojciech Szczęsny zareagował na to tak: „Zielu, nie wygłupiaj się”. To oczywiście hipoteza, ale też na pewno nie wizja kompletnie abstrakcyjna.

- Reklama -

W polskiej kadrze jest obecnie deficyt graczy z charakterem. Abstrahując od umiejętności piłkarskich, w tej drużynie nie ma postaci tak charyzmatycznych jak chociażby przez lata opoka polskiej defensywy – Kamil Glik. Symbolem niemocy był mecz w Kiszyniowie, gdy Polakom w drugiej połowie zabrakło charakteru i doznali upokorzenia w starciu z bardzo przeciętną, mówiąc delikatnie, Mołdawią.

Debata dotycząca tego, kto powinien być kapitanem, trwa w najlepsze. Gdy do zdrowia wróci Lewy, dobiegnie końca. Może to dobrze…

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...