Zawód Xaviego, poczeka na nowego Ronaldo

-

- Reklama -

Latem FC Barcelona nie przyspieszy jednego z zapowiadanych transferów. Klub musi poczekać. Barca ma już co prawda alternatywę dla „Lewego”. Ale dopiero w 2024 r. do stolicy Katalonii ma trafić nastoletni Vitor Roque. Przedstawiamy jego walory.

Hiszpański dziennikarz, Enric Canyellas, uważa, że Robert Lewandowski rozważa odejście z Barcy. Kolejny raz kuszą go bogacze z Arabii Saudyjskiej. Można jednak włożyć te rewelacje między bajki. Ale już teraz Blaugrana pokłada nadzieję w Vitorze Roque.

Kim jest Roque?

- Reklama -

Dopiero skończył 18 lat, a już ma duży bagaż doświadczeń, to kilkadziesiąt meczów w dorosłym futbolu. Zaistniał już też w kadrze. Obecnie gra w Athletico Paranaense, ale wkrótce go już tam nie będzie. Szacowało się, że będzie trzeba nań wydać ponad 50 milionów euro. Ta kwota robi wrażenie, ale jednak Barcelona zapłaciła chyba mniej.

Co wiemy? Powołujemy się teraz na portal fcbarca.com:

„Gerard Romero i Roger Torello z Mundo Deportivo potwierdzają, że Vitor Roque podpisał już kontrakt. Pierwszy z dziennikarzy podaje, że Barcelona nie przewiduje dziś oficjalnego ogłoszenia transferu, ponieważ Athletico Paranaense o 23:30 rozgrywa swój mecz w lidze brazylijskiej. Vitor Roque nie weźmie w nim udziału z powodu zawieszenia za żółte kartki. Z kolei Santi Ovalle z Cadena SER precyzuje, że 5 z 31 milionów zmiennych zawartych w umowie dotyczącej kupna piłkarza to premia za bycie w czołowej trójce wyścigu po Złotą Piłkę. Pozostałe bonusy zależą od liczby goli, występów i trofeów”.

W Brazylii zwraca się uwagę na to, że Roque, podobnie jak Ronaldo przed laty, dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, ma też odpowiednią szybkość i niezłą technikę, którą wciąż może udoskonalać. Gdy szukamy analogii, to oczywiście nie tylko możemy znaleźć odniesienia do Ronaldo sprzed lat. Jeśli chodzi o młodych piłkarzy, którzy dopiero wchodzą do wielkiego futbolu, to wymienia się tu też Endricka z Palmeiras, przy czym Roque góruje nad nim, gdy spojrzy się na doświadczenie obu zawodników. Vitor jest bowiem bardziej „ograny” w tym seniorskim futbolu.

- Reklama -

Często można spotkać się z opinią, że jeśli napastnik Athletico Paranaense przejdzie do Barcelony, to stanie się wielce prawdopodobne, że Robert Lewandowski będzie dla niego nauczycielem. Jednocześnie istnieje prawdopodobieństwo, że sprosta wyzwaniom gdziekolwiek w Europie. Patrząc na jego profil, wydaje się, że mógłby być kompatybilny z tym RL9.

Vitor Hugo Roque Ferreira urodził się 28 grudnia 2005 roku. Ma to swoją symbolikę, bo przyszedł na świat trzy lata po triumfie Brazylii na mundialu, podczas którego prym wiódł Ronaldo. Urodził się w miejscowości Timóteo, położonej nad rzeką Piracicaba w stanie Minas Gerais. Można stamtąd dotrzeć do Belo Horizonte samochodem w niecałe pięć godzin.

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...