Z ziemi włoskiej do Polski. Powrót po dziewięciu latach

-

- Reklama -

Czterokrotny reprezentant Polski Tomasz Kupisz po dziewięciu latach wraca do Ekstraklasy. Związał się z Jagiellonią dwuletnim kontraktem.

„Skrzydłowy, po dziewięciu latach, ponownie będzie bronił barw Dumy Podlasia” – poinformowano na oficjalnej stronie Jagiellonii.

32-letni obecnie Kupisz po raz pierwszy trafił do Białegostoku w 2010 roku z angielskiego Wigan Athletic.

- Reklama -

W sumie pochodzący z Radomia skrzydłowy spędził na Podlasiu trzy lata, rozgrywając w Jagiellonii 110 meczów, w tym 95 w ekstraklasie. Strzelił dla Jagi 15 goli, w tym 11 ligowych. Zaliczył 21 asyst.

W 2013 roku Kupisz opuścił Jagiellonię i wyruszył w długą, z licznymi przystankami, podróż po Włoszech. Reprezentował w sumie barwy aż 12 klubów. To Chievo (Serie A), Bari (Serie C), Cittadella, Brescia, Novara, Cesena, Ascoli, Livorno, Trapani, Salernitana, Pordenone i Reggina (wszystkie Serie B).

W Serie A rozegrał 1 spotkanie (28 minut z Interem Mediolan). Na drugim poziomie rozgrywkowym wystąpił w sumie w 209 meczach, w których strzelił 19 goli i zanotował 24 asysty. W Serie C dołożył 11, a w Pucharze Włoch 9 występów.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...