Xhaka przeciwko Serbom – MVP i kolejne skandale

-

- Reklama -

To był kolejny mecz z wysokim napięciem i podtekstami na mundialu w Katarze (pierwszym takim spotkaniem było starcie USA z Iranem). Serbowie grali ze Szwajcarami w ostatnim, ważnym dla układu tabeli meczu kończącym zmagania w grupie. Było gorąco, sędzia pokazał aż 11 żółtych kartek. Padło też 5 goli, ale znowu postacią pierwszoplanową był Granit Xhaka, niestety nie tylko w pozytywnym sensie.

Mecz Xhaki

Xhaka grał tym razem nieco niżej niż w Arsenalu, gdzie dzięki Mikelowi Artecie przeszedł ewolucję i znaczy coraz więcej w fazie ofensywnej. W ekipie Helwetów to on regulował tempo gry, kierował drugą linią jako lider tej formacji. Wokół niego wszystko się kręciło.

- Reklama -

Padło pięć goli, ale to był mecz tych, którzy bramki nie zdobyli. W ekipie serbskiej wiódł prym Dusan Tadic, który z wprawą kreował grę, natomiast po stronie Szwajcarów to Xhaka pociągał za wszystkie sznurki dość zręcznie.

Tytuł MVP i… niesmak

Możemy wręcz spotkać się z takimi opiniami, że to jeden z najbardziej niedocenianych graczy tego turnieju. To nie przypadek, że po zakończeniu rywalizacji odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu. Niestety, po tym spotkaniu jest gorąco wokół niego także z innego powodu. Możliwe, że nie zagra w następnym meczu swojej drużyny.

Nawiązanie do Kosowa

Powód ewentualnej kary to koszulka, jaką Xhaka założył po zakończeniu meczu. Była to koszulka Ardona Jashariego. Zawodnik twierdził, że chciał w ten sposób okazać szacunek koledze z reprezentacji, jednak szybko dostrzeżono podtekst polityczny, chęć podsycania animozji serbsko-albańskich (Xhaka z pochodzenia jest Albańczykiem). Tak się bowiem składa, że takie samo nazwisko, właśnie Jashari, miał nieżyjący już założyciel Armii Wyzwolenia Kosowa.

https://twitter.com/FutbolRebelia/status/1598970631839629312?t=f4SS_FPy6SifjmmaMp-mOw&s=19

Złamał obietnicę

- Reklama -

Mimo że Xhaka obiecywał przed meczem, że będzie chciał unikać prowokacji ws. Kosowa, to znowu popełnił ten sam błąd. Poprzednio, gdy te drużyny mierzyły się ze sobą, wykonał gest, który miał imitować dwugłowego albańskiego orła. To miał być policzek dla Serbów, którzy przed laty utracili sporne terytorium, a Kosowo dzięki temu stało się niepodległe.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

Obsceniczny gest

Xhaka we wczorajszym meczu z Serbią wykonał jeszcze jeden brzydki, zgoła obsceniczny gest, którym wprawił w zażenowanie wielu obserwatorów. Mianowicie złapał się za genitalia, kierując wzrok w stronę ławki Serbii. Tak nie wypada…

Granit Xhaka w tym sezonie jest jednym z liderów rewelacyjnego Arsenalu. Zdecydowanie daje radę też w kadrze, czego dowiódł choćby przeciw Serbom, niemniej dobrze by było, gdyby darował sobie rozmaite prowokacje. Takie zachowanie jest bowiem nad wyraz infantylne.

Mundialowy GIGA Sport w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz największe polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! Już w kioskach!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...