Wystartowały Igrzyska w Tokio. Zobacz, kiedy Polacy będą walczyć o medale

-

- Reklama -

Igrzyska olimpijskie w Tokio to najważniejsza impreza sportowa roku! Przez ponad dwa tygodnie w stolicy Japonii oglądamy pasjonująca walkę o olimpijskie laury. Liczymy, że niejeden medal przypadnie naszym reprezentantom w lekkiej atletyce. Kto ma szczególnie duże szanse? Analizuje czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie, Robert Korzeniowski, ekspert Eurosportu – stacji transmitującej igrzyska.

Sztafeta kobiet 4×400 m – nasze dziewczyny to świetny team, który znakomicie współpracuje! Myślę, że srebrny medal jest wysoce prawdopodobny, ale mogą również powalczyć o złoto. Oczywiście, numerem jeden są Amerykanki. Bardzo mocne są też Brytyjki i Jamajki, ale tu może mieć znaczenie właśnie to bycie drużyną. Amerykanki to bardziej zbiór indywidualności, a to może czasem gubić.

Sztafeta mieszana 4×400 m – mamy świetne kobiety i mężczyzn na naprawdę niezłym poziomie. Nie są faworytami medalowymi, ale stać ich na awans do finału, a tam… nie da się niczego wykluczyć.

- Reklama -

Marcin Lewandowski, 1500 m – może nie jest faworytem, ale na pewno ma bardzo duży potencjał. Tegoroczne czasy na poziomie 3:30, do tego inteligencja startowa, doświadczenie – może nas zadziwić.

Patryk Dobek, 800 m – trudno powiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Nie ma doświadczenia na igrzyskach, nie jest faworytem, ale na może pobiec po medal. Ma przetarcie po mistrzostwach Europy, starty w Diamentowej Lidze, a także atut w postaci trenera Króla, który jest świetnym taktykiem.

Pia Skrzyszewska, 100 m ppł – w jej przypadku trudno liczyć na medal, ale Pia robi ostatnio świetne wrażenie i warto o niej wspomnieć. Myślę, że jest tu realna szansa na półfinał – kończy Robert Korzeniowski.

– Oczywiście medalowe szanse wiążemy także z wystepem naszych miotaczy -przewiduje Jolanta Kumor, była trenerka Pawła Fajdka. – Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Joanna Fiodorow w rzucie młotem. Anita wróciła w bardzo mocnym stylu. Walczy o trzecie złoto olimpijskie z rzędu, co będzie niesamowitym osiągnięciem. Ma ogromne doświadczenie, jej wyniki cały czas idą w górę i wierzę, że dokona czegoś niesamowitego. Malwina Kopron może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Przemawia za nią przede wszystkim duża stabilność. Joanna Fiodorow ostatnio uzyskiwała nieco gorsze wyniki, ale jest olbrzymim walczakiem!

- Reklama -

Pawłowi Fajdkowi brakuje tylko olimpijskiego medalu. W tej chwili ma najlepszy wynik na świecie i na pewno jest faworytem. Wojtek Nowicki jest stawiany w roli kandydata do podium – to siła spokoju, stabilizacji i stały rozwój. Mam nadzieję na złoto i srebro dla Polaków.

Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem – osiąga w tym roku fantastyczne wyniki. To po prostu kosmos! W Rio zabrakło jej zaledwie 2 cm do medalu, ale teraz jest dużo bardziej doświadczona i wierzę, że powalczy o podium. Marcin Krukowski zrobił olbrzymi postęp i teraz jest drugi na listach światowych. Wiele agencji i ekspertów wskazuje go jako jednego z faworytów i mają do tego podstawy.

Dla Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem) to będzie jego pożegnanie z igrzyskami. To niezwykle doświadczony zawodnik i zawsze trzyma nas w napięciu do ostatniej chwili. Niby się na niego nie stawia, ale z drugiej strony… miejmy nadzieje ze wejdzie do finału, a kto wie co się stanie.

Z kolei Michał Haratyk w pchnięciu kulą miał bardzo dobre wyniki na początku roku, a potem poszły one nieco w dół. To jednak zawodnik, który potrafi się zmobilizować. Liczę, że praca która wykonał w ostatnim czasie przyniesie efekty – kończy doświadczona trenerka.

O wszystkich polskich faworytach olimpijskich przeczytacie w najnowszym sierpniowym GIGA SPORCIE.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...