Wybrzeże Kości Słoniowej zwycięzcą. Oto jedenastka najlepszych w Afryce

-

- Reklama -

Zdumiewający, zachwycający, barwny i egzotyczny, a do tego pełen fascynujących i wzruszających historii. Taki był tegoroczny Puchar Narodów Afryki.

Każda edycja tego wyjątkowego pod wieloma względami turnieju cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, a przy tym ma ogromną grupę fanów w Polsce. Kibice uwielbiają legendarny już AFCON przede wszystkim za jego niesamowitą atmosferę oraz nieprzewidywalność.

Kto mógłby przypuszczać, że królem strzelców imprezy zostanie 34-letni Emilio Nsue z hiszpańskiego Intercity, którego przygoda z reprezentacją malutkiego jak na ten kontynent kraju była początkowo pełna komplikacji? Lub że ostatecznie na tej wielkiej imprezie zatriumfuje Wybrzeże Kości Słoniowej, które w fazie grupowej było już bliskie odpadnięcia i w pośpiechu zmieniło selekcjonera?

- Reklama -

Jednak i tak najpiękniejszą historię napisał strzelec zwycięskiego gola w finale z Nigerią, czyli Sebastien Haller. Napastnik, który jeszcze kilka miesięcy temu zmagał się z nowotworem, dziś jest inspiracją dla milionów ludzi.

Najlepsza jedenastka turnieju

PNA miał oczywiście także wielu innych bohaterów. Dzięki analizom indywidualnych statystyk piłkarzy, do których dostęp na bieżąco mają wszyscy użytkownicy Flashscore, wyłoniliśmy najlepszą jedenastkę turnieju – drużynę składającą się z zawodników, którzy otrzymali najwyższe oceny w naszym profesjonalnym systemie mierzenia danych.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...