Wszyscy mówili Urbańskim, że popełniają błąd. Postawili na swoim

-

- Reklama -

– Piotr Zieliński jest przecież teraz kapitanem reprezentacji pod nieobecność Roberta na boisku. W pierwszych dniach w kadrze zadzwonił do Kacpra: „słuchaj młody, 14.30 bądź pod recepcją, jedziemy na kawkę”. Naprawdę, super sprawa – mówi Przemysław Urbański, ojciec Kacpra Urbańskiego, młodej gwiazdy reprezentacji Polski, w „Misji Euro” Przeglądu Sportowego Onet.

Kacper Urbański szturmem wszedł do reprezentacji Polski. W sparingach przed Euro 2024 zadebiutował w kadrze Michała Probierza, a następnie wystąpił w pierwszym składzie w meczu z Holandią (1:2). I zebrał bardzo dobre oceny.19-latek ma za sobą dobry sezon w sensacji tego sezonu Serie A — FC Bolonii. Ale gdy wyjeżdżał do Włoch z rodziną, inni odradzali Urbańskim tego ruchu.

Przemysław Urbański został zapytany: ile razy słyszałeś, że popełniacie błąd, że niepotrzebnie Kacper wyjeżdża?

- Reklama -

– Bardzo dużo. Nie tylko, że ktoś do nas dzwonił i nas od tego odciągał, ponieważ my się naprawdę otaczamy super ludźmi, przyjaciółmi, znajomymi i rodziną, raczej tak samo otwartą jak my i znającą potencjał naszych dzieci. Natomiast czytałem wiele opinii dziennikarzy czy ekspertów. Kompletnie się z nimi nie zgadzałem, bo jak można ocenić chłopaka, którego się nie zna, nie widziało w treningu i wystawać o nim opinię, czy powinien wyjechać, czy nie powinien wyjechać.

Urbański postawił jednak na swoim i to zaprocentowało w tym sezonie. Rozegrał 22 mecze w Serie A (920 minut) i zaliczył jedną asystę. To jeszcze nie są imponujące liczby, ale najwięcej grał właśnie w końcówce sezonu i dzięki temu wywalczył sobie miejsce w reprezentacji Polski.

– Miał łatwiejsze wejście do kadry, ponieważ z częścią zawodników się znał z ligi włoskiej. Do tego jego, że tak powiem, piłkarski tatuś, Łukasz Skorupski, pozytywny wariacik, go wprowadził. Kacper do mnie dzwonił, że Piotrek Zieliński też go super przyjął. Jak grali z Napoli, to Piotrek podjechał. Jakaś mozzarelka przekazana dla rodziny, nawet sam taki gest jest fajny od Piotra. Jest przecież teraz kapitanem reprezentacji pod nieobecność Roberta na boisku. W pierwszych dniach w kadrze zadzwonił do Kacpra: „słuchaj młody, 14.30 bądź pod recepcją, jedziemy na kawkę”. Naprawdę, super sprawa. Bardzo się cieszę, że tak go chłopaki przyjęli – opowiada Urbański.

http://Czytaj całość: https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/euro-2024/reprezentacja-polski/po-ojca-polskiej-gwiazdy-przyjechaly-trzy-radiowozy-zeby-nie-bylo-ze-wariat/d4s6t0v

- Reklama -

Kibicuj Polakom!! Szalik lub minikoszulka w każdym egzemplarzu najnowszego GIGA Sportu!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...